Saugi vasara

Publikuota: Birželio 4, 2015
Kategorija: Informacija gyventojams, Naujienos


Statistikos duomenimis, kas minutę pasaulyje įvyksta nelaimė. Įvykus nelaimingam įvykiui skaudžiausiai nukenčia ją patyręs asmuo bei jo artimieji. Nė vienas nežinome, kada galime atsidurti šalia nelaimę patyrusio žmogaus, kai nuo mūsų pirmosios pagalbos žinių ir įgūdžių priklauso nukentėjusiojo sveikata, o neretai ir gyvybė. Juk ir patiems saugiau gyventi žinant, kad įvykus nelaimei šalia esantis draugas, artimasis ar atsitiktinis praeivis nepasimes, nesupanikuos pamatęs lašą kraujo, o žinodamas ir mokėdamas, kaip reikia pasielgti susidariusioje situacijoje, stengsis pagelbėti, kol bus suteikta kvalifikuota medicinos pagalba.

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kaišiadorių sk. surengė pirmos pagalbos konkursą „Saugi vasara“. Tikslas: išmokyti saugaus elgesio ekstremaliose situacijose. Formuoti saugumo ir savisaugos įgūdžius.

Į Girelės poilsiavietę susirinko trys septintų klasių komandos (gal kaltas šiltas oras, o gal mokslo metų pabaiga). Komandas sudarė penki mokiniai.

Pirmoji užduotis. Septintokai turėjo atsakyti į klausimus kaip teikti pirmąją pagalbą ištikus šilumos smūgiui, nudegus saulėje, kaip teisingai iškviesti GMP. Žinias vertino Lietuvos Raudonojo kryžiaus Kaišiadorių skyriaus pirmininkė Edita Skarakodienė ir sekretorė Genė Vyčinienė.

Antra užduotis – praktinė. Gebėjimus vertino Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė. Kiekvienai komandai teko pademonstruoti praktiškai: kaip sutvarstyti draugui koją ar ranką, imobilizuoti lūžusią galūnę. Džiugina tai, kad mokiniai jau įsisavino pagrindinę taisyklę – kur svetimas kraujas – būtina dėtis pirštines.

Trečioji užduotis – „Saugus eismas“. Ją vertino Kauno apskrities VPK viešosios tvarkos valdybos bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnės Irena Budrikienė ir Vilma Blažauskienė. Čia reikėjo gerai žinoti ir makete pademonstruoti: kaip teisingai pradėti važiuoti dviračiu, kaip pereiti gatvę, ką turi turėti dviratininkas kelyje.

Atlikus visas tris užduotis, komandos dalyvavo pratybose „ žmogaus gaivinimas“. Ant žemės parkritęs žmogus. Kalbiname – jis neatsako…Jūsų veiksmai? Kviečiame GMP. Tikriname: kvėpavimą, kraujotaką ir jei reikia pradedame gaivinimą (darome 30 krūtinės paspaudimų ir 2 įpūtimus). Visi dalyviai labai tiksliai žinojo ką ir kaip daryti šioje situacijoje.

Pirmą vietą konkurse užėmė Palomenės pagrindinės mokyklos septintokų komanda (juos paruošė mok. Violeta Krikščiūnienė ir Lina Čėsnienė). Labai nedaug atsiliko Žaslių pagrindinės mokyklos komanda (ruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Kertenienė). Treti – Žiežmarių gimnazijos septintokai (paruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Reda Kokmantienė). Visos konkurse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos prizais. Kiekvienas komandos narys gavo pirmos pagalbos teikimo žinių pažymėjimą Paskatintos buvo  ir mokytojos, kurios atlydėjo komandas ir visuomenės sveikatos specialistės, dirbančios mokyklose.

Pagrindinis šiuolaikinės medicinos tikslas yra pasipriešinti mirčiai. Nuostabiausia yra tai, kad šį mokslo stebuklą gali padaryti kiekvienas iš mūsų bet kur, panaudodamas tik savo rankas ir žinias.

 

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Audronė Petraškienė

 

 

Versija neįgaliesiems

Parašyk komentarą