Sveikuoliškiausios klasės XI savaitė

Publikuota: Gegužės 28, 2015
Kategorija: Informacija gyventojams, Naujienos 

SVEIKUOLIŠKIAUSIA KLASĖ – 2015 m


KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA
2a kl. 2015-05-22 Tik prasidėjo konkursas „ Sveikuoliškiausia  klasė“, o štai ir jo pabaiga. Šią savaitę  aptarėme kokią naudą mes gavome dalyvaudami jame? Prisiminėme visus savo renginius. Pasidžiaugėme, kad daugiau valgome daržovių, vaisių,  pieno produktų, negeriame saldžių gėrimų. Labai mėgstame sportuoti lauke. Klasėje pasidarėme stebuklingą vaisių medį, kurį papuošėme užrašytomis mintimis.  Vaikų mintys:      „ Smagiausia buvo valgyti daržovių tortą“, „Išmokau auginti daržoves“, „Nuostabu svečiuotis sporto klube“, „Koks gražus plakatas mamytėms“, „Kaip gera sportuoti  lauke“, „Smagiausia žaisti kvadratą“, „Mamytė labai džiaugėsi darbeliu iš molio“ , „Aš išmokau dalintis“.  Vaisius suvalgėme, o užrašytas mintis palikome prisiminimui.                                                                        Vaikai labai džiaugėsi  dalyvavimu šiame konkurse. Jį užbaigsime  Kauno saugaus eismo mokykloje edukacinėje pamokoje. Juk vasara čia pat, o norime sveiki ir stiprūs sugrįžti rudenį.

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 1a kl.   2015-05-18 Aktyvus judėjimas, pratimai lauke – puikus pertraukos praleidimo būdas, o taip pat ir sveikatos šaltinis.

2015-05-18 Draugiškiausių, mandagiausių, greičiausiai į pagalbą skubančių vaikų rinkimai klasėje. Draugiškiausia klasės mergaitė išrinkta Goda, draugiškiausias klasės berniukas – Liutauras.

2015-05-19 Stalo žaidimai – turininga veikla per pertraukas. Žaisdami vaikai patiria gerų emocijų, lavėja jų motorika ir loginis mąstymas, taip pat išmoksta gerbti vienas kitą, juk žaidžiant reikia laikytis susitartų taisyklių.

2015-05-19 Judrieji žaidimai lauke per kūno kultūros pamoką lavina fizinę ištvermę ir teikia džiaugsmo.

2015-05-20 Aktyvi ilgoji pertrauka sportuojant su lankais

2015-05-20 Diskusija apie tai, kokias emocijas patyrėme ir kokią naudą sveikatai įgijome dalyvaudami ,,Sveikuoliškiausios klasės“ konkurse. Savo nuomonę ir prisiminimus išsakė visi klasės vaikai.

2015-05-21 Džiaugsmingas susitikimas su klasiokėmis Mėja ir Lukne po jų 10 dienų išvykos į Ispaniją. Klasiokai džiaugiasi, kad lėktuvas, kuriuo skrido mergaitės saugiai pasiekė Lietuvą – mes vėl visa klasė kartu.

2015-05-21 Spektaklio repeticija. Klasės moksleivių vaidinamą spektaklį  ,,Meškiukas Rudnosiukas“ ruošiamės padovanoti tėveliams per klasės Šeimų šventę. Norime suteikti džiaugsmo visiems šventės dalyviams – šeimos nariams

2015-05-22 Valgymo pertrauka lauke Sporto šventės metu. Valgyti kartu draugiškai pasidalinant sumuštinius – labai smagu. Tada ir maistas skanesnis, ir bendrystės jausmas stipresnis.

2015-05-22 Dalyvavimas mokyklos Sporto šventėje. 1-2 klasių ,,Žiogelio“ futbolo varžybose pavyko užimti 3 vietą. Varžybų dalyviai įgijo  fizinės ištvermės ir pasisėmė emocinio džiaugsmo.

 

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 1d kl.   2015-05-18-22 

Šią savaitę  vyko pasiruošimas mokyklos pradinukų Sporto dienai ir 1-2 klasių mokinių futbolo turnyrui ,,Žiogelis“. Gegužės mėn. 22 d. 9 val. A.Brazausko gimnazijos stadione vyko Sporto šventė ir 1-2 klasių futbolo turnyras ,,Žiogelis“. Vaikai žaidė, sportavo, pasisėmė gerų emocijų ir turiningai praleido laiką gryname ore.

 

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 2e kl. 2015-05-18 Šią savaitę ruošiamės pradinukų sporto dienai.  Daug judėjome, žaidėme judriuosius žaidimus gryname ore.

2015-05-22 Dalyvavome mokyklos 1-2  klasių mokinių sporto dienoje. Kurios metu buvo organizuotas futbolo turnyras ,,Žiogelis“.  Tai spalvinga ir vaikiškai žavi šventė visiems.  Mūsų komanda pasirodė šauniai, užėmė 1 – ą vietą. Kol klasės berniukai dalyvavo varžybose, mergaičių palaikymo komanda juos palaikė šokdamos ir skanduodamos. Džiaugėmės puikia  diena skirta sportuoti. Mes šauniai sportuojame, augame sveiki, tad puikiai pasirodome ir varžybose.

 

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 3f kl. 2015-05-22 Diskutavome tema „Kaip nepakenkti sau?“ apie vaistų vartojimo taisykles. Išsiaiškinome kada vartojami vaistai, perskaitę pasaką „Meškiukas ir vaistai“ įsitikinome, jog jie skirti gydyti ligas, aptarėme vaistų vartojimo taisykles ir galimus pavojus dėl neatsargaus vaistų vartojimo. Pratinomės susilaikyti ir nežaisti su ne vietoje padėtais vaistais, informuoti apie juos tėvus.

 

KRUONIO GIMNAZIJA 2kl.   2015-05-18 Mokomės nuoširdžiai padėkoti, išreikšti savo jausmus.  Už suteiktas žinias, parodytą dėmesį ir meilę vykdant  socialinių įgūdžių programą “Obuolys” daug gerų žodžių pasakėme socialinei pedagogei Astai. Visi drauge džiaugėmės gavę šios programos baigimo diplomus.

2015-05-19 Sveikuoliškiausios klasės“ konkurso sklaida. Svečiuojamės Kruonio gimnazijos daugiafunkcinio centro priešmokyklinio ugdymo grupėje. Čia nuotaikingai pristatėme mūsų veiklą „Sveikuoliškiausios klasės“ konkurse, paskatinome būsimuosius pirmokus dalyvauti jame kitais metais. Įteikę priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams po spalvingą balioną,  smagiai žaidėme judriuosius žaidimus su jais.

2015-05-20 Integruota kūno kultūros ir sveikos gyvensenos pamoką “Kompiuteris ir sveikata”. Padedami visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Jolitos Bernatonienės, sudarėme taisykles, kurių turime laikytis, kad kompiuteris nepakenktų sveikatai. Vaikai mokėsi, kaip taisyklingai sėdėti prie kompiuterio, kokiame aukštyje jis turi būti, išsiaiškino, kiek laiko gali dirbti ar žaisti prie kompiuterio, kokius mankštos pratimus turėtų atlikti, kad pailsintų akis ir raumenis,

2015-05-21 Popietė su dantų higieniste ‘Kad dantukai būtų sveiki”. Kaip prižiūrėti dantukus, kad jų nepažeistų kariesas, koks maistas yra dantukų draugas ir koks – priešas, kaip išsirinkti dantų šepetėlį ir kiek reikia ant jo išspausti dantų pastos – visa tai sužinojome iš dantų higienistės Birutės Cikanavičiūtės. Popietės pabaigoje kiekvienas antrokas ant dantukų modelio galėjo pademonstruoti, kaip išmoko teisingai išsivalyti dantukus.

2015-05-22 Klasės valandėlė ‘Mes “Sveikuoliškiausios klasės” konkurse”. Apibendrinome mūsų veiklą “Sveikuoliškiausios klasės” konkurse, džiaugėmės daug sužinoję apie sveikatos saugojimą, daug nuveikę, stiprindami savo sveikatą, Pabaigoje kiekvienas sukūrė po plakatą, nurodydami, ką turime daryti, kad užaugtume sveiki ir stiprūs.

 

KRUONIO GIMNAZIJA 3 kl.   2015-05-21 Susitikimas su būsima burnos higienos specialiste B. Cikanavičiūte. Ji papasakojo vaikams apie dantukų priežiūrą, pristatė naują valymo būdą ir davė patarimų, kad mūsų dantukai būtų sveiki ir niekad jų neskaudėtų.

2015-05-22 Laiptelių mankšta. Vaikai lankėsi pirmoje Lietuvos sostinėje Kernavėje. Ten atliko „Laiptukų“ mankštą. Vaikai įveikė daugiau nei po 400 laiptelių aukštyn ir žemyn. Iš viso 800 laiptelių.

 

KAIŠIADORIŲ R. MOKYKLA- DARŽELIS „NYKŠTUKAS“ 1kl. 2015-05-22 Visiems žinoma, kad didelis teigiamų emocijų kiekis – tarsi vaistų dozė, gerinanti visų sveikatą ir kartais daranti net stebuklus. Šios savaitės tema buvo GEROS EMOCIJOS. Vaikai klausėsi ir patys dalinosi mintimis, koks svarbus ir kodėl, yra šalia esantis draugas, artimi žmonės. Taip pat daug buvo kalbama apie pyktį, ir kaip galima jį įveikti. Blogą nuotaiką, pyktį galima tiesiog „išpiešti”  ant popieriaus lapo – vaikai pagal kiekvieno norus, piešė, spalvino, žaidė įvairius žaidimus- kad tik vyrautų geros emocijos.

 

KAIŠIADORIŲ R. MOKYKLA- DARŽELIS „NYKŠTUKAS“ 2-3 kl. 2015-05-22 Kokio amžiaus žmogus bebūtų, jis kasdien susiduria su neigiamomis emocijomis, stresu, nusivylimu ir pan. Labai svarbu, kad jau pradinukai suprastų, kodėl jiems kyla tam tikros emocijos ir kaip galima išmokti nusiraminti. Vaikai darė atsipalaidavimo kvėpavimo pratimus, taikoma buvo dailės terapija ir pan. Taip galima pašalinti nereikalingą emocinę įtampą, susikurti vidinę ramybę, bei užkirsti kelią organizmo alinimui,  bei įtampos sukeltų negalavimų vėlesniame amžiuje.

 

KAIŠIADORIŲ R. MOKYKLA- DARŽELIS „NYKŠTUKAS“ 4 kl. 2015-05-22 Pagrindinė daugelio ligų priežastis – stresas. Todėl labai svarbu, kad vaikai kuo anksčiau sužinotų, kaip galima suvaldyti savo emocijas, išmoktų atsipalaiduoti. 4klasės mokiniai daug dėmesio skyrė šiai temai. Dalinosi kokias emocijas jie patiria, ką daro, kai supyksta, kai nepasiseka, ar kai patiria liūdesį, nusivylimą. Daug buvo kalbama apie poilsį, atsipalaidavimą, kvėpavimą, piešimą ir pan.

 

PALOMENĖS PAGR.M-KLA 3 kl.  2015-05-18 Integravome pasaulio pažinimo pamoką ir su trečiokais kalbėjome apie grūdines kultūras jų auginimo ypatybes, aiškinomės iš kokių indigrientų yra kepama duona. Kalbėjome kokį kelią turi praeiti duona, kad būtų taip gardžiai iškepta. Visas žinias įtvirtinome praktiškai. Važinėjome po laukus ir kartu su mokiniais bandėme išsiaiškinti kokios kultūros auga laukuose. Mokiniams pati gražiausia kultūra tapo rapso laukas.

2015-05-19  „Saulė už lango šviečia visus vaikučius į lauką kviečia“, nušvitus saulei visi pradinukai keliavome į mokyklos kiemą ir ten atlikome ryto mankštą, kad diena būtų žvalesnė, linksmesnė ir nuotaiką geresnė.

2015-05-20 Pasitelkią į kompaniją ketvirtokus vykome į Rumšiškių Liaudies ir buities muziejų. Nors oras mūsų ir nelepino (visą dieną lijo lietus), bet mes atkakliai susipažinome su tremties jurta, pūtėme vyriausio piemens ragą, šaudėme su lankais į taikinį, žaidėme su staliaus gamintais žaislais. Be to aplankėme Dzūkijos, žemaitijos sodybas bei patį miestelį. Nors ir šlapi it viščiukai, visų nuotaika buvo puiki, pilni nuostabių įspūdžių, bei minčių apie senovės gyvenimą.

2015-05-22 Mokykloje vyko sporto diena. Visi mokyklos pradinukai keliavo  į žygį aplink Palomenės kaimą. Žygis buvo nelengvas net 3,5 kilometro, tai 10 000 žingsnių.

2015-05-22 Po žygio, pasistiprinę valgykloje, keliavome į sporto salę kur vyko kvadrato varžybos, šokinėjimas maišuose, bei vikriausio dalyvio varžybos. Diena prabėgo akimirksnių, o mokiniai laimingi, nes sporto dieną vainikavo diplomai bei ledai.

 

PALOMENĖS PAGR.M-KLA 5 kl. 2015-05-18 Pasikartojome, kaip reikia rūšiuoti atliekas. Vaikai žinias įtvirtino spręsdami testą apie atliekų rūšiavimą.

2015-05-19 Norint kontroliuoti savo emocijas ir poelgius, reikia gerai pažinti save. Užpildę „Asmenybės testą“ susipažinome su savo charakteristikomis, aptarėme grėsmes bei privalumus.

 2015-05-22 Paskutinę savo dalyvavimo konkurse dieną prie saldžių vaišių stalo aptarėme savo sveikuolišką veiklą, ką patyrėme, sužinojome ir ką pritaikėme savo kasdieniniame gyvenime.

 

PRAVIENIŠKIŲ PAGRINDINĖ M-KLA 2 kl. 2015-05-22 Ekskursija į gamtą.

 

KAIŠIADORIŲ R.GUDIENOS M/D“RUGELIS“ 4kl.  2015-05-18 Kalbėjome apie žalingus įpročius.Klausėmės ,,Vakaro žvaigždelės‘‘ radijo spektaklio ,,Visa tiesa apie cigaretę‘‘.

2015-05-19 Vykome į Teo .Tai Lietuvos telekomunikacijų bendrovė, teikianti fiksuotojo ryšio, skaitmeninės televizijos ir interneto paslaugas. Susipažinome su pirmaisiais mobiliaisiais telefonais.

2015-05-20 Klausėmės ,,Vakaro žvaigždelės‘‘ radijo spektaklio ,,Apie sveiką maistą‘‘.

2015-05-21 Vykome į ekskursiją , į Klaipėdą. Kėlėmės keltu. Keliavome uosto pakrante, grožėjomės didžiuliais laivais. Svarbiausia aplankėme Delfinariumą. Buvome nustebinti delfinų protingumu.

2015-05-22 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G.Stankauskienė skaitė mokiniams paskaitą kaip saugiai elgtis vasaros metu. ,,Saugi vaikystė‘‘.

 

RUMŠIŠKIŲ A.BARANAUSKO GIMNAZIJA 1 kl. 2015-05-18  Rytinė mankšta. Pratimai pečių juostai

2015-05-18 Vyko integruota lietuvių k. pamoka „Laiškas vasarai“. Papročiai ir tradicijos.  Diskusija-kaip praleisime vasarą…

2015-05-18 Meškiuko Leliaus pasaka apie tarptautinę kultūrą „Kaip šauksi, taip ir atsilieps“.  Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-18 Saugaus eismo pamokėlė  „Palydėk vaiką į mokyklą“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-18 „Sultis gerti sveika“. Mokiniai spaudė įvairius vaisius ir gėrė natūralias šviežiai spaustas sultis.

2015-05-19 Rytinė mankšta. Pratimai kojoms.

2015-05-19 Vyko užsiėmimas, kurį vedė visuomenės sveikatos specialistė Jolita B.,  tema „Patalpų vėdinimas“. Pokalbio metu išsiaiškino, kaip teisingai vėdinti patalpas, kokius sveikatos sutrikimus gali sukelti nevėdintos patalpos.

2015-05-19 Saugaus eismo pamokėlė  „Blogas pavyzdys“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-19  Vaišinamės daržovių salotomis. Aptariame jų naudą, skonį.

2015-05-19 Saugaus eismo pamokėlė  „Žaidimai šalia gatvės“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-20 Rytinė mankšta. Pratimai liemeniui, lankstumui.

2015-05-20 Saugaus eismo pamokėlė  „Stabdymo kelias“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-20 Vaisių salotų gaminimas. Vaisius valgyti sveika

2015-05-20  Saugaus eismo pamokėlė  „Šviesoforas“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-20 Judrieji žaidimai  su šokdyne pertraukos metu.

2015-05-20 Trumpametražio filmuko „Meškiuko Smėliuko pasaka apie jūrinę aplinką“ stebėjimas ir aptarimas

2015-05-21 Rytinė mankšta. Pratimai rankoms, tempimo pratimai.

2015-05-21 Saugaus eismo pamokėlė  „Vaikas keliauja automobiliu“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-21 Judrieji žaidimai  su kamuoliu pertraukos metu.

2015-05-21 Vyko užsiėmimas, kurį vedė visuomenės sveikatos specialistė Jolita B.,  tema „Fizinio aktyvumo piramidė“.

2015-05-21 Netradicinė kūno kultūros pamoka treniruoklių salėje. Diskusija „Treniruoklių nauda bei žala“.

2015-05-21 Pokalbis „Saugi ir sveikatai nežalinga kuprinė: svoris, dydis, atšvaitai“.

2015-05-21 Auk saugus. Pokalbis „Atšvaitai“.

2015-05-21 Saugaus eismo pamokėlė  „Vaikas keliauja dviračiu“. Pokalbis ir trumpametražio filmuko stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-22 Ekskursija į Molėtų kraštą. Formuojami mokinių pažintiniai gebėjimai, stebint senovinius ir dabartinius šviesulių stebėjimo būdus.

2015-05-22 Aktyvaus ir kryptingo užimtumo vykdymas. Linksmosios estafetės, žaidimai.

2015-05-22 Tobulinamos  mokinių bendravimo ir specialiosios kompetencijos edukacinių ir pažintinių programų Molėtų krašte metu . Ekologinis žygis, turistinis laužas.

 

KAIŠIADORIŲ SPECIALIOJI MOKYKLA 2-4 kl. 2015-05-22   Lipdydami kinetiniu smėliu lavinome smulkiosios motorikos gebėjimus, stiprinome rankų ir pirštų raumenis, lavinome fantaziją ir kūrybiškumą

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 3 kl. 2015-05-20 Kūno kultūros pamoka vyko lauke. Mokiniai atliko greitumo testą.

 

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 4 kl. 2015-05-22 Baigiamoji Sveikuoliškiausios klasės konkurso popietė: gėrėme įvairias vaistažolių arbatas, aptarėme jų gydomąsias savybes, skanavome pienių medų, gamintą mokytojos, ir dalijomės mintimis apie konkursą.

2015-05-22 Pamoka plaukimo baseine.

 

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 5 kl. 2015-05-21 Penktokų ekskursija į Kauną – įsimintina. Pasigrožėjome pavasarine gamta plaukdami Nemunu ir Nėrimi laivu „ Kaunas“. Nors ir pūtė žvarbokas vėjas, tačiau įsisiautus į šiltus pledus joks oras nebaisus.

 

ŽIEŽMARIŲ GIMNAZIJA 3b kl. 2015-05-18 Šokame linksmai.

2015-05-18  Sveikuolių mugė

2015-05-19  Pamoka integruota į pasaulio pažinimą „Saugi vasara“ vedė vsps R.Kokmantienė 2015-05-20  „Svajonių laukas „

2015-05-20 Išvyka ir pietūs gamtoje.

 

PAPARČIŲ PAGR. M-KLA 1kl. 2015-05-18  Klasės valandėlės tema „Sveikatos abėcėlė“. Vyko pokalbis apie asmens higieną, sportavimą.

2015-05-19  Lankėmės duonos kepykloje „Gudobelė“. Mokiniai sužinojo kaip kepama duona, kiti įvairūs duonos gaminiai. Be to, sužinojo, kokią duoną sveikiausią valgyti, kiek per dieną jos reiktų suvalgyti ir kt.

2015-05-19  Lankėmės Kaišiadorių priešgaisrinėje tarnyboje. Mokiniai sužinojo, kad gaisrininkai gali mums pagelbėti ne tik gaisro atveju, bet ir įvykus avarijai, jei namuose susidarė bičių spiečius.

2015-05-20 Dalyvavome kasmetinėje pavasario sporto šventėje. Kartu su kitais pradinukais lenktyniavome  įvairiose estafetėse, varžėmės žaisdami kvadratą ir kt

2015-05-20 Po pamokų norėjome pasilinksminti, pajudėti, tad suorganizavome diskoteką. Buvo labai šaunu, linksma, o mokiniai po diskotekos jautėsi nuilsę,  kaip po kūno kultūros pamokos.

 

 

 

 

 

 

 

Versija neįgaliesiems

Parašyk komentarą