Sveikuoliškiausia klasė-2015

Publikuota: Gegužės 28, 2015
Kategorija: Informacija gyventojams, Naujienos


Viskas, kas daroma teisingai, daroma lengvai, – teigia Rytų išmintis. Kiek kainuoja ir kas yra sveikata? Sveikatą ir kainą kiekvienas žmogus vertina individualiai. Sveikatą skirtingai vertina ir vaikai, kuriems sveikata atrodo neišsemiamas šaltinis.

Jau antri metai iš eilės, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vasario mėnesį pirmų – penktų klasių mokinius ir jų mokytojus kvietė dalyvauti konkurse „Sveikuoliškiausia klasė“. Tris mėnesius arba vienuolika savaičių konkurso dalyviai vykdė įvairias sveikatinimo veiklas: rytines mankštas, integruotas pamokas, klasės valandėles, judėjimo ir šokių pertraukas, žygius, varžybas. Pasibaigus savaitei, kiekvieną pirmadienį, renginio nuotraukos ir vykdytos veiklos aprašymai buvo siunčiami į organizatorių elektroninį paštą. Visi pateikti aprašymai ir nuotraukos kiekvieną antradienį buvo viešinami Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.kaisiadorysvsb.lt.

Šiek tiek skaičių: konkursas vyko vienuolika savaičių. Dalyvavo 26 klasės iš vienuolikos rajono ugdymo įstaigų. Įvairias sveikatinimo veiklas vykdė 351 pirmų – penktų klasių mokiniai, 26 mokytojai. Jiems talkino 8 visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose.  Buvo įvykdytos 624 veiklos sveikatai stiprinti.

Gegužės 26 dieną visi konkurso dalyviai rinkosi Kaišiadorių kultūros centre. Konkurso uždarymas. Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus ir administracijos direktorius Česlovas Neviera pasveikino visus sveikuolius, pasidžiaugė, kad tiek daug entuziastų, norinčių užaugti sveikais. Kaišiadorių r. sav. visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė padėkojo mokytojams ir mokiniams už nuveiktus darbus, už ryžtą sveikiau gyventi.

Raganiukės teatro – edukacinė programa „Trys paršeliai“ – Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovana visiems konkurso dalyviams. Po labai nuotaikingo spektaklio, kurį kūrėme kartu su aktoriais, visų dalyvių dar laukė apdovanojimai.

Sveikata reikia pradėti rūpintis nuo paprastų dalykų: : kai skaitome knygą – skaitykime, užuot dar ir kramsnoję ar žvilgčioję į televizorių; kai valomės dantis, apie tai ir galvokime; kai einame miegoti, nebesirūpinkime nebaigtais darbais; kai valgome,  mėgaukimės maisto skoniu. Daug galime pasiekti, būdami geros nuotaikos, sveiki ir žinodami, ko iš tiesų norime.

 

 

 

Kaišiadorių raj. sav. visuomenės sveikatos biuro

Vaikų ir jaunimo sveikatos specialistė

Audronė Petraškienė

 

Versija neįgaliesiems

Parašyk komentarą