Sveikuoliškiausios klasės X savaitė

Publikuota: Gegužės 20, 2015
Kategorija: Informacija gyventojams


SVEIKUOLIŠKIAUSIA KLASĖ – 2015m

2015-05-11 – 2015-05-17

ANTAKALNIO PAGR.M-KLA  5 kl. 2015-05-13Kai lauke lyja, sportuojame mokyklos salėje.

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 2a kl. 2015-05-05  Mūsų  mokykloje kiekvienais metais  gegužės mėnesį  vyksta pradinukų futbolo varžybos „ŽIOGELIS“. Šiemet vaikai joms  ruošiasi su dideliu užsidegimu. Kiekvieną dieną ilgoji pertrauka skirta futbolui. Žaidžia ne tik berniukai, bet ir mergaitės. Vaikai, kurie lanko futbolo treniruotes, tapo klasės draugų treneriais, kiti teisėjais. Malonu pažiūrėti į jų spindinčias akis po prabėgusios pertraukos. Tai  palankiai veikia ne tik fizinį vaiko lavėjimą, bet ir stiprina sveikatą, gerina savijautą, protinį darbingumą. Laukiame  varžybų! (atsiūsta laiku)

2015-05-15  Šią savaitę oras mūsų nelepino, todėl pertraukas paskyrėme stalo žaidimams. Jie mus moko svarbių socialinių vertybių: sąžiningumo, savidrausmės, komandinės dvasios, tolerancijos ir sąžiningo žaidimo. Vaikai susinešė daug  įvairių žaidimų ir užduočių. Juos žaisdami pakartojome valgomus ir nevalgomus grybus, išsiaiškinome kokios pasekmės gali būti sveikatai, jei suvalgysi musmirę ar kitą nevalgomą grybą. Ką reikia daryti apsinuodijus, kur skubiai kreiptis? Daug emocijų sukėlė plėšomo sūrio dešrelių varžybos ( per 1 min. kas daugiau suplėšys sūrio dešrelę į mažus gabalėlius ). Paskui  jas skaniai suvalgėme ir išsiaiškinome, kad 1 dešrelėje yra 20 procentų kalcio paros normos. Tai svarbu mūsų kaulams ir dantims. Pieno produktai labai sveika augančiam vaikui. Vaikams taip buvo smagu, kad žaidimai liko laukti kitos savaitės.

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 1a kl.   2015-05-11 Emocinio džiaugsmo ir fizinės sveiktos semiamės žaisdami kvadratą per kūno kultūros pamoką.

2015-05-11 Diskusiją apie sporto reikšmę sveikatai pravedėme ruošdamiesi mokyklos sporto šventei. Ta proga pasidarėme ir plaktą – šūkį ,,Sportas visiems: jums, mums, mažiems ir dideliems?“

2015-05-12 Ruošiamės klasės šeimų šventei. Dvasinės ir emocinės gerovės teikia išmokti eilėraščiai, skirti mamytei, tėveliui, močiutei, seneliui…

2015-05-12 Juokas ilgina gyvenimą. Juoko terapija pertraukos metu.

2015-05-13 Mano dienoraštis. Integruota tema lietuvių kalbos pamokoje. Dienoraščio pildymas lavina ne tik smulkiąją motoriką, bet ir  teikia dvasinio džiaugsmo. Juk čia fiksuojamos įdomios akimirkos, paslaptys. Savo dienoraščiu džiaugiasi Augustas.

2015-05-13 Susitikimo su karininku Aidu Ivaška suteikė ne tik žinių apie karininko profesiją, bet ir teikė emocinio, socialinio džiaugsmo. Ypač smagu buvo paragauti kareiviškos košės.

2015-05-14 Aktyvi ilgoji pertrauka sportuojant su krepšinio kamuoliais.

2015-05-14 Klasės moksleivių vaidinamą spektaklį  ,,Meškiukas Rudnosiukas“ padovanojome vaikams, turintiems negalių, aplankę juos Kaišiadorių specialiojoje mokykloje. Dovanodami džiaugsmingas akimirkas kitiems ir patys pasisėmėme džiaugsmo bei gerų emocijų.

2015-05-15 Klasiokas Ervinas vitaminizuotais saldainiais  dalinasi su visais klasės draugais, nes nori kad ne tik jis , bet ir klasiokai būtų sveiki.

2015-05-15 Sportiniai pratimai lauke per pertrauką teikia fizinės ir emocinės sveikatos.

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 1d kl.   2015-05-11-15  

Šią savaitę  ruošėmės Sporto dienai:  vaikai piešė plakatus,  atliko fizinius pratimus.

  • Berniukai tobulino futbolo įgūdžius, treniravosi, mokėsi spardyti kamuolį.
  • Mergaitės šokinėjo per šokdynes, mėtė kamuolį į aukštį ir į tolį.
  • Visi drauge žaidėme judriuosius žaidimus.

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 2e kl. 2015-05-11 Šią  savaitę  vyko  aktyvios gyvensenos projektas „Sportuok ir būsi sveikas“. Rungčių buvo įvairių: nuo bėgimo ir estafečių iki kvadrato bei krepšinio baudų mėtymo. Šiaurietiškas ėjimas  – efektyvus mankštos, treniruotės ir laisvalaikio leidimo būdas, nereikalaujantis ypatingo inventoriaus ir pasiruošimo, tinkantis tiek dideliam, tiek mažam. Mokėmės vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis.

2015-05-15 Antrokai ne tik sportavo, bet ir ant mokyklos kiemo grindinio galėjo išreikšti savo mintis apie sportą piešdami piešinius spalvotomis kreidelėmis.

KAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA 3f kl. 2015-05-16 Mokykloje vyko 3 – 4 klasių Sporto diena „Sportuok ir nesustok“. Mūsų klasė dalyvavo futbolo turnyre „Žiogas“, tarpklasinėse estafečių ir kvadrato varžybose.

KRUONIO GIMNAZIJA 2kl.   2015-05-04 Knygelės “Fui ir Fe” aptarimas. Namuose visi vaikai perskaitė šią knygelę, o klasėje aptarėme, ko galėtume pasimokyti iš jos. Antrokai suvokė pagrindinę mintį: švara gali išgelbėti nuo sunkių ligų.

2015-05-05 Šiltnamio daržovių vaišės. Vaikai atsinešė ekologiškų daržovių, kurias išaugino kartu su tėveliais savo šiltnamiuose, visi kartu mokėmės, kaip teisingai jas nuplauti, o po to surengėme daržovių vaišes. Juk vitaminai, kurie yra daržovėse, – mūsų sveikatos šaltinis.

2015-05-07 Integruota pasaulio pažinimo pamoka “Mano ranka – tikras instrumentas”. Aptarėme, kodėl žmogui yra tokios svarbios rankos, kokios nelaimės gali joms nutikti, ir kaip mes galėtume jų išvengti. Visi nupiešė ranką ir parašė po patarimą, kaip apsaugoti rankas nuo pavojų.

2015-05-08 Kvadrato žaidimas gryname ore. Per  visas pertraukas bėgome į gimnazijos aikštelę žaisti kvadrato, taip stiprindami savo sveikatą. (Pristatyta laiku)

2015-05-11 Pasaulio pažinimo pamokoje aiškinomės ir savais žodžiais mokėmės papasakoti, kaip turime elgtis, kad išvengtume užkrečiamų ligų.

2015-05-11 Aitvarų laidymas. Per dailės ir technologijų pamokas pasigaminome aitvarus. Aptarėme, kur juos galima laidyti, kur – nesaugu. Po pamokų visi ėjome į gimnazijos aikštę, gaudėme palankaus vėjo gūsius ir stengėmės kuo aukščiau nulakdinti savo aitvarus. Tai buvo puiki sporto ir nuostabių įspūdžių valandėlė.

2015-05-12 Pokalbis “Valgomi ir nevalgomi grybai” bei žaidimas žinioms įtvirtinti “Grybų loto”. Artėjant grybavimo metui, visiems labai svarbu pažinti valgomus grybus bei žinoti, kokie grybai yra nuodingi ar netgi pavojingi gyvybei. Pasidaliję jau turimomis žiniomis ir aptarę kortelėse esančius grybus, vaikai įtvirtino žinias žaisdami grybų loto.

2015-05-13 Šuoliukų per šokdynę varžybos. Keletą savaičių vaikai namuose lavino  šokinėjimo per šokdynę įgūdžius. Mokykloje po pamokų išbėgome į lauką ir surengėme varžybas. Nepralenkiamas buvo Vilius Morkūnas, kuris nesustodamas peršoko 90 kartų. Vaikai padarė išvadą, kad, norint pasiekti puikių rezultatų, reikia kuo daugiau sportuoti, treniruotis.

2015-05-14 Mokomės džiaugtis draugų sėkme. Šiandien keturi vaikai gavo prizus, kuriuos laimėjo “Gudragalvio” paskelbtame konkurse. Šiam konkursui buvo atsiųsta daugiau negu 1500 darbų iš visos Lietuvos, o Gintautė, Greta, Pijus ir Aurelijus tapo prizininkais. Džiaugėsi ne tik laureatai, bet ir kiti klasės draugai. Tai buvo sveikinimų, šypsenų, gerų emocijų, stiprinančių sveikatą, valandėlė.

2015-05-15 Integruota pasaulio pažinimo ir sveikos gyvensenos pamoka “Būk saugus”. Pamoką vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolita Bernatonienė.  Vaikai sužinojo, kaip saugotis nelaimingų atsitikimų gatvėje, miške ir netgi namuose. Mokėsi suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, apsinuodijus, ištikus saulės smūgiui.

KRUONIO GIMNAZIJA 3 kl.   2015-05-14 Arbatos gėrimo popietė. Vaikai atsinešė vaistažolių (mėtų, čiobrelių, rugiagėlių, ramunėlių, liepžiedžių, pušų ūglių). Mes jas uostėme, užplikinę ragavome. Vaikai prisiminė, kada gėrė šias arbatas, nuo kokių negalavimų jos padeda. Kai visas išragavome, surengėme bandymą, kurio metu vaikai užrištomis akimis uostydami turėjo įspėti, kokia tai arbata. Lengviausia vaikai atspėjo mėtų, čiobrelių ir pušų ūglių arbatas.

2015-05-15 Pirmoji pagalba. Visuomenės sveikatos centro specialistė Jolita pravedė vaikams užsiėmimą, kaip suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, apsinuodijus, nudegus, užspringus, kraujuojant iš nosies ir t.t. Po to vaikai patys bandė bintuoti rankos plaštaką ir kelį.

PALOMENĖS PAGR.M-KLA 3 kl.  2015-05-12 Iš mokykloje vykstančios programos „Vaisių programa“ mokiniai pasiėmę vaisius, jogurtus, patys gaminosi vaisių salotas. Šias salotas pagardino sausais pusryčiais. Vaisių salotos gavosi labai skanios, o ir vitaminų užteko visai dienai.

2015-05-14 Per matematikos pamoką mokiniams buvo pateikta užduotis: „kiek yra žingsnių nuo mokinių namų iki stotelės?“ ir „kiek yra žingsnių nuo stotelės iki mokyklos?“. Kiekvienas trečiokas labai sąžiningai skaičiavo žingsnius ir matematikos pamokoje suvedė rezultatus į diagramą. Mokiniams buvo įdomu ir neįprastai smalsu atlikti tokią užduotį.

PALOMENĖS PAGR.M-KLA 5 kl. 2015-05-12 Vyko pokalbis-diskusija „kaip augti sveikai“. Žinias pasitikrinome žaisdami dėlionę „Augu sveikas“, aptarėme jos rezultatus.

2015-05-13 Visuomenės sveikatos specialistė A. Petraškienė skaitė paskaitą apie dienos režimą. Pasiskirstę komandomis mokiniai paveikslėlių pagalba stengėsi sudaryti teisingą dienotvarkę. Laimėjo mergaičių komanda.

PRAVIENIŠKIŲ PAGRINDINĖ M-KLA 2 kl. 2015-05-14 Sportuojame su tėveliais. Įdomios, linksmos estafetės suteikė daug gerų emocijų. Visiems kartu sportuoti labai patiko. Kartu ne tik  pasportavome ir  pabendravome.

2015-05-18 Su Jolita mokėmės tvarstyti ranką, koją. Kalbėjomės apie nelaimingus atsitikimus, žaizdas, prisiminėme pagalbos telefoną.

 KAIŠIADORIŲ R.GUDIENOS M/D“RUGELIS“ 4kl.  2015-05-11 Mokykloje per 4-5 pamokas vyko sporto šventė, kvadrato varžybos.

2015-05-12 Su ketvirtokais vykdėme projektą ir vykome  į Kauno Veterinarijos akademiją.Pirmiausia apsilankėme Vivariume. Čia laboratoriniai gyvūnai laikomi, veisiami  mokslo ir mokymo tikslais.Darbuotojas papasakojo apie šiuos gyvūnėlius, leido su jais pažaisti. Toliau patraukėme į Stambiųjų gyvūnų kliniką. Ekskursiją po kliniką pravedė laborantė Giedrė Vokietytė.  Įspūdingai atrodė arklių operacinė, ji buvo be galo didelė. Nuostabą sukėlė šalia klinikos, vejoje besiganantys gyvuliai.Toliau patraukėme į dėstytojos Linos Vaškevičiūtės valdas, Anatomijos ir Fiziologijos katedrą. Ji supažindino su gyvūnų fiziologija, pačiais gyvūnais, jų vystimosi stadijomis. Pro mikroskopus stebėjome parazituojančius vabzdžius, jų dalis. Akį patraukė katedros gyventojas, Aksolotlis- varlegyvis, lervinėje būsenoje. Mikrobiologijos ir virusologijos institute mokslo darbuotoja Rita Šiugždinienė supažindino su laboratorine įranga. Žiūrėjome bakterijų tepinėlius pro mikroskopą, bakterijų judrumą. Paaiškino, kokios bakterijos vadinamos atsparios antibiotikams.O svarbiausia buvo atlikta bakteriologinis tyrimas nuo mūsų rankų ir kitų paviršių. Supratome , kad mus supa begalės bakterijų, tad nuskubėjome plauti rankas.  Prieš grįžtant namo nuvykome į kino teatrą kur žiūrėjome 3D kino filmą ,,Didysis skrydis‘‘, apie paukščių kelionę į šiltus kraštus.                                                   

2015-05-13 Dalyvaujame respublikiniame projekte Sveikatiada‘‘. Visus metus vykdėme įvairias sveikatinimo veiklas.

2015-05-13 Per pasaulio pažinimo pamoką atlikome bandymą: ,,Kokiuose skysčiuose kiaušinis skęsta, kokiuose ne‘‘.

2015-05-14 Pravedėme klasėje viktoriną ,,Būsiu sveikas‘‘.

2015-05-15 Gaminome sveikuoliškas salotas ir jas ragavome.

RUMŠIŠKIŲ A.BARANAUSKO GIMNAZIJA 1 kl. 2015-05-11 Pokalbis – diskusija „Problemų sprendimas“.

2015-05-11 Vyko integruota lietuvių k. pamoka „Katryte, pabusk“. Miego nauda sveikatai..

2015-05-11 Trumpametražio filmuko „Saugiai elgtis gatvėje moko Amsis“ stebėjimas ir aptarimas.

2015-05-11 Integruota kūno kult. pamoka „Kūno kalba“. Aktoriai (mokiniai) jiems priskirtą daiktą perteikė kūnu, judesiais.

2015-05-12 Vyko užsiėmimas, kurį vedė visuomenės sveikatos specialistė Jolita B.,  tema „Sveik be antibiotikų“. Pokalbio metu išsiaiškino, kas padeda pasveikti; taip pat gavo knygeles, kurias paskaityti galės su tėveliais.

2015-05-12 Pokalbio tema „Vitaminai“. Atliko užduotis  užduočių lape.

2015-05-12 Vyko integruota lietuvių k. pamoka „Laikas skuba“. Diskusija: vėlavimas ir stresas ar geriau ateiti anksčiau…?

2015-05-13 Netradicinės dailės technologijų pamokos. Išvyka į Pravieniškių Glinskių sodybą. Vieni mokiniai gamino molio dirbinius, kt.- glazūravo savo išdegtus darbelius. (Molio terapija).

2015-05-13  Integruota lietuvių kalbos pamoka  „Mano gimtadienis“. Kaip pasiruošti šventei? Kuo sveikiau pavaišinti draugus?

2015-05-13 Bendradarbiavimas su mokyklos psichologe. Tema „Kaip bendrausime – taip draugausime ir jausimės“. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kaip svarbu efektyviai bendrauti  – t.y. išklausyti savo artimą; bei kaip svarbu, kad išklausytų mus.

2015-05-13 Pokalbis „Nuotaikos“ ir „Emocijos“. Kaip išmokti valdyti emocijas?

2015-05-14 Vyko užsiėmimas, kurį vedė visuomenės sveikatos specialistė Jolita B.,  „Kas gerai, o kas blogai“. Mokiniai atliko užduotėles.

2015-05-14 Integruota lietuvių kalbos pamoka „Klasės išvyka“. Mokinių sauga, taisyklės

2015-05-14  Kūno kultūros pamoka – šaškių turnyras. Pokalbis  „Šaškių žaidimo nauda“.

2015-05-15 Integruota dorinio ugdymo pamoka skirta šeimos dienai paminėti “Skirtingos šeimos”.

2015-05-15 Obuoliai – sveikatos šaltinis. Kodėl sveika valgyti obuolius?

2015-05-15 Arbatos gėrimo pertraukėlė. Mokiniai ragavo vaistažolių arbatas ir spėjo jų pavadinus.

KAIŠIADORIŲ SPECIALIOJI MOKYKLA 2-4 kl. 2015-05-12   Pūsdami muilo burbulus atlikome kalbinio kvėpavimo pratimus. Bėgiodami lauke linksmai praleidome laiką, patyrėme daug teigiamų emocijų

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 1 kl 2015-05-15 Ant palangės pasėtas ir sudaigintas gėles ir prieskonines daržoves sodinome prie mokyklos esančiuose gėlynuose.

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 3 kl. 2015-05-12 Šiandien – paskutinė Antrojo Žingsnio pamoka. Kalbėjome apie jausmus, apie tai, kaip spręsti problemas, prisiminėme visus svarbius įgūdžius, kuriuos išmokome, vaidinome, žaidėme.

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 4 kl. 2015-05-13 Draugiškos kvadrato varžybos tarp 2 ir 4 klasės mokinių.

2015-05-13 Integruota tikybos ir sveikos gyvensenos pamoka „Apie gyvenimą ir mirtį“ (metodas „Filosofija vaikams“).

2015-05-14 Piešinių paroda „Viena šeima“, skirta Šeimos dienai.

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 5 kl. 2015-05-14 Gražus oras, gaivus pušyno kvapas, įdomios rungtys subūrė 5 -10 kl. mokinius į tradicinę Olimpinę dieną. Penktokė Diana klasės draugus rikiuoja estafetei – bėgimui laikantis už virvės. Dar kartą galima įsitikinti penktokų vienybe ir kovine dvasia.

ŽASLIŲ PAGR. M-KLA 2 kl. 2015-05-11-15 Šią savaitę per aplinkos pažinimo pamoką kalbėjome tema „Pasitikiu savimi“, rašėme vieni kitiems palinkėjimus, žodžius, padedančius pasitikėti savo jėgomis.

ŽIEŽMARIŲ GIMNAZIJA 3b kl. 2015-05-11 Kūno kultūros pamoka su sveikatos specialiste

 2015-05-12 Gamtos pramogos Rumšiškėse

2015-05-13 Edukacinė pamoka „Seniau ir dabar“

2015-05-14 Pas močiutę

2015-05-15 Dalyvavimas šventėje

PAPARČIŲ PAGR. M-KLA 1kl. 2015-05-12 Paminint tarptautinę slaugytojų dieną, kalbėjome apie tai, kokią pagalbą jie mums gali suteikti, patys mokėmės suteikti pirmąją pagalbą draugui: įsipjovus, nukritus ar kt.

2015-05-13 Dailės – technologijų pamokoje vėrėme ant šiaudelių  obuoliukus, apelsinus. Mokėmės atsargiai dirbti su peiliais.

2015-05-13 „Obuoliukai obuoliai“ –  klasės valandėlės metu   valgėme vaisių vėrinukus, gėrėme natūralias obuolių sultis, ir žinoma, valgėme gražuolius obuolius.

2015-05-14 Kūno kultūros pamokoje mokiniai lenktyniavo bėgdami krosą. Šioms varžyboms nesutrukdė net lietus.

Versija neįgaliesiems

Parašyk komentarą