Naujiena

Apie mus rašė...

2019 07 11

                         Veiklios direktorės Viditos Jonaitės, kuri prie biuro vairo nuo pat įsikūrimo pradžios, ir aktyvių, išradingų visuomenės sveikatos specialistų, kurių branduolys išliko iki šiandien, dėka  biuras tampa vis labiau žinomesnis, veiklos brandesnės.
                      Šiai dienai, Kaišiadorių meno ir muzikos mokyklos pastate (Gedimino g. 85, Kaišiadorys) įsikūrusiame visuomenės sveikatos biure dirba 3 visuomenės sveikatos specialistai, finansininkas ir direktorė. 4 specialistai dirba ikimokyklinio bei mokyklinio ugdymo įstaigose.
                      Biuro veikla įvairi. Geriausiai žinoma - vedami privalomieji higienos įgūdžių mokymai įvairių profesijų žmonėms, privalomieji pirmos pagalbos mokymai vairuotojams, ugdymo įstaigų darbuotojams ir privalomieji mokymai apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai. Nuo 2018 metų, kartu su Kaišiadorių ŠSPC Pedagogine psichologine tarnyba, vykdo mokymus paaugliams pagal ankstyvosios intervencijos mokymo programą.
Biuro specialistai stebi, kaupia ir analizuoja duomenis, susijusius su kaišiadoriečių sveikata, vykdomi vaikų ir suaugusiųjų gyvensenos bei kiti tyrimai. Išryškėjus tam tikroms sveikatos problemoms rajone, inicijuojamos veiklos, skirtos šių problemų išplitimo mažinimui.
                      Visuomenės sveikatos specialistai, kartu su mūsų rajono gydytojais,  vykdo du nemokamus projektus. Širdies kraujagyslių ir cukrinio deabeto programa. Ji yra skirta 40-65 metų amžiaus kaišiadoriečiams.  Norinčius dalyvauti šioje programoje, nemokamai konsultuoja dietologė, vykdomos nemokamos mankštos vandenyje Kaišiadorių baseine, šiaurietiško ėjimo pratybos. Antrasis - "Vilties tiltas". Moterys nuo 50 iki 69 metų, su gydytojo siuntimu,  nemokamai yra vežamos į Kauną atlikti  mamografinį tyrimą.
Ugdymo įstaigose dirbantys specialistai, moko vaikus sveikos gyvensenos, inicijuoja sveikatinimo akcijas, dalyvauja, kartu su savo ugdymo įstaigomis, rajoniniuose konkursuose. Sveikatos specialistas, dirbantis ugdymo įstaigoje, gali džiaugtis savo darbo vaisiais tik tada, kai jis dirba kūrybiškai ir kartu su mokykloje dirbančiu socialiniu pedagogu, psichologu, klasės vadovais vienoje darnioje komandoje. Sveikatos specialistas ugdymo įstaigoje - pagalbininkas ir konsultantas mokyklos bendruomenei.
Antri metai iš eilės yra vykdomas ES lėšų finansuojamas projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Kaišiadorių rajono savivaldybėje“. Jo tikslas – padidinti savivaldybės gyventojų sveikatos raštingumo lygį ir suformuluoti pozityvius sveikatos elgsenos pokyčius. Įvyko sveikos gyvensenos elgsenos pagrindų formavimo mokomosios stovyklos vaikams ir paaugliams, suaugusiems; fizinio aktyvumo ir sveikatingumo renginiai: pilates mankštos suaugusiems, mobilieji sveikatingumo renginiai įmonių darbuotojams, planuojama ateityje įrengti batutų parką, prie kurio kaišiadoriečių šeimos bus kviečiamos sudalyvauti piknikuose.
 Kaišiadorių miesto gyventojų šią vasarą laukia naujovė. Nuo birželio 11 dienos antradieniais 18.00 val. miesto parke prie A.Brazausko gimnazijos kviečiame visus norinčius nemokamai pajudėti kartu su Zumbos trenere. Sportuodami pagal Zumba, stiprinsite širdies ir absoliučiai viso kūno raumenų tonusą. Sumažinsite įtampą, skatinsite savo smegenis mokytis ir koordinuoti naujus judesius, taip pat leisite sau šypsotis ir prakaituoti vienu metu! Tiesiog pajuskite muzikos ritmą ir pasilinksminkite! Net jei jūs galvojate, kad esate per seni Zumbai, drąsiai ateikite, judėkite taip kaip galite ir mėgaukitės. Nėra taisyklingų ir netaisyklingų būdų atlikti Zumbą, yra tik jūsų noras linksmai ir naudingai praleisti valandą su charizmatiška trenerė Karolina.
Visuomenės sveikatos specialistai ne tik moko kitus, bet ir mokosi patys. Dalyvauja seminaruose, konferencijose, mokymuose sveikatos tema. Ieškant naujų mokymo metodų, visiškai neseniai dalis specialistų išklausė ir įgijo bazinių pedagoginių - psichologinių žinių bei supratimą apie pedagogikos ir psichologijos mokslo žinių taikymo praktikoje galimybes.
Kiekvieną rudenį Visuomenės sveikatos biurų asociacija apdovanoja geriausius, veikliausius visuomenės sveikatos specialistus Lietuvoje. 2018-aisiais juo tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas A. Raskilas, 2017 metais - S. Kalvinskaitė, 2016 metais - A. Petraškienė. Praėjusiais metais, kuomet Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šventė savo dešimties metų veiklos jubiliejų, už kūrybiškumą, entuziazmą reikšmingai prisidedant prie sveikesnės Lietuvos ateities LR SAM ministro A. Verygos apdovanojimus atsiėmė visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Jonaitė, visuomenės sveikatos specialistės: A. Petraškienė, I. Petrauskienė, J. Bernatonienė.
               Svarbu paminėti, kad prie biuro veiklos prisideda ir socialiniai partneriai. Jų indėlis mūsų veiklos brandumui yra labai didelis. Susiklausymas, pasitikėjimas vienas kitu, pagarba ir pagalba, organizuojant ir dalyvaujant įvairiuose renginiuose labai svarbi detalė. Tik šiltus žodžius Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gali pasakyti apie savo socialinius partnerius: Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centrą, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariatą ir jo bendruomenės pareigūnes Ireną Budrikienę ir Neringą Perlytę-Alionienę, Kaišiadorių rajono asmens sveikatos priežiūros centrus ir ugdymo įstaigas. Vienas lauke ne karys, taip ir mes be socialinių partnerių - būtume mažiau pastebimi. Todėl labai džiaugiamės, kad mumis pasitiki ir padeda.
Visas veiklas ir svarbią informaciją sveikatos klausimais gyventojai gali sekti biuro facebook puslpapyje (Fb: Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuras) taip pat greitu metu atsinaujinančioje internetinėje svetainėje – www.kaisiadorysvsb.lt
Džiaugiamės, kad visiems sutelkus jėgas yra lengviau ir smagiau siekti užsibrėžto tikslo – pagerinti kaišiadoriečių sveikatą. Būtent tokia ir yra Kaišiadorių r. sav. visuomenės sveikatos biuro vizija - “Sveikas žmogus sveikoje visuomenėje“.
Laikraščio "Atspindžiai" informacija

Paskutinį kartą redaguota: 2019-07-11 14:05
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi