Naujiena

Atnaujintas vakcinavimo planas – masinis skiepijimas prasideda pavasarį

2021 02 18

Pagal planą, be jau paskiepytų grupių, toliau vasarį ketinama vakcinuoti darželių darbuotojus, pradinių klasių pedagogus, specialiųjų poreikių ugdymo specialistus, onkologinius pacientus, turinčiuosius ŽIV, 75-erių ir vyresnius gyventojus. Antrąja doze skiepyti numatyta vaistinių darbuotojus, sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojus, neturinčius sąlyčio su COVID-19 pacientais, taip pat karius, žvalgybos pareigūnus, dalyvaujančius karinėse ar tarptautinėse operacijose. Kovą numatyta pradėti skiepyti visus, vyresnius nei 65-erių gyventojus, taip pat sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Masinė gyventojų vakcinacija, pagal planą, bus pradėta balandį.

„Atspindžių“ redakcijai į tris dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su vakcinacija atsako LR Seimo narė dr. Silva Lengvinienė

1 klausimas. Ką galėtumei pasakyti apie naujuosius skiepus?

Vakcinos ir vakcinacija – didelis mokslo, o kartu ir visos žmonijos, pasiekimas. Masinis skiepijimas mums padėjo sustabdyti tokių pavojingų ligų kaip poliomielitas, tymai arba skarlatina plitimą, o raupai buvo visiškai išnaikinti. Taip nutiks ir dabar, Covid-19 virusą padės nugalėti masinė vakcinacija. Tai saugiausias būdas įgyti visuomeninį, arba, kaip mokslininkai sako, bandos imunitetą. Kai dauguma žmonių pasiskiepys ir taps atsparūs ligai,  ji nustos plisti ir mes galėsime lengviau atsipūsti.

2 klausimas Kokia efektyvi bebūtų vakcina, dalį žmonių baugina pašalinis vakcinų poveikis. Kokia Jūsų patirtis?

Kiekvienas vaistas, kiekviena vakcina gali sukelti šalutinį poveikį, bet jis yra nepalyginamai silpnesnis nei ligos poveikis organizmui. Be to, vakcinos šalutinis poveikis pasireiškia labai retai, o ligos poveikis yra neišvengiamas ir pasekmės gali būti labai skaudžios. Per savo gyvenimą skiepijausi ne vieną kartą ir nuo įvairiausių ligų, tačiau vienintelis patirtas šalutinis poveikis – nežymus paraudimas dūrio vietoje, kuris po kelių dienų išnyko.

3 klausimas O kaip Jūsų šeimos nariai, ar ketina skiepytis?

Tiek aš, tiek mano šeimos nariai planuojame skiepytis, kai tik ateis mūsų eilė. Aš aiškiai suvokiu, kad vakcinacija yra vienintelis saugus būdas apsaugoti save, savo artimuosius ir grįžti į normalų gyvenimą. Kuo daugiau žmonių pasiskiepys ir kuo greičiau tai įvyks, tuo bus geriau mums visiems. Todėl kviečiu visus skiepytis!

Kaišiadorių r. sav. VSB

Direktorė V. Jonaitė

 

 

 


Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-22 15:33
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi