Naujiena

Būk matomas

2019 11 04

Tamsiu paros metu neapšviestose gatvėse ar šalikelėse einantys pėstieji būna visiškai nematomi. Tai tampa skaudžių įvykių priežastimi. Tam, kad pėstieji nežūtų kelyje, kai būna  nepastebėti, yra privalu dėvėti atšvaitus.
 Akcijos „Būk matomas“ tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus, šviesti juos saugaus eismo temomis, atkreipti dėmesį į “nematomų žmonių” problemą tamsoje, taip pat aprūpinti atšvaitais kuo daugiau pėsčiųjų: pradedant vaikais ir baigiant senjorais.
Akcijos „Būk matomas“ idėja – padaryti taip, kad atšvaitas visada būtų ant viršutinio drabužio, kurį dėvi vaikas ar suaugęs. Atšvaitai, pritvirtinami termo būdu, ypatingi tuo, kad jų neįmanoma nulupti, sugadinti ar pamesti. Akcijoje dalyvaujantiems asmenims ant viršutinių rūbų su specialiu aparatu bus prilipdyti švytintys dekoratyviniai elementai: šypsenėlės, meškiukai, driežiukai, angeliukai ir juostelės, kurių pagrindinė funkcija - apsaugoti pėsčiuosius kelyje.
Tai Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato, jau tradicija tapusio, bendradarbiavimo akcija. Pirmoji įvyko Strėvininkų socialinės globos namuose. Visiems norintiems ant drabužių termo būdu pritvirtinti atšvaitai. Kartu dar padalinti ir juostiniai atšvaitai. Globos namų administracija padalino ir įsigytas atšvaitines liemenes ir prisegamus atšvaitus.
Akcija "Būk matomas" pradeda kelionę po rajoną.
 

VSS Audronė Petraškienė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-15 14:24
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi