Naujiena

Daugiau nei pusė šeimų, susidūrusių su vaikų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problema, nesikreipia pagalbos

2020 06 26

Kasmet birželio 26 d. pasaulis mini Tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dieną, kurią dar 1987 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro paskelbta šių metų tema - „Geresnės žinios geresnei priežiūrai“ (angl.  Better Knowledge for Better Care).
Minint šią dieną, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius dr. Renaldas Čiužas siūlo atkreipti dėmesį į tėvų vaidmenį „labai svarbu, jog apie narkotikų bei kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliamą pavojų daugiau informacijos vaikas gautų iš savo tėvų ar kitų jiems artimų suaugusiųjų, nes vaikams, kurie iš tėvų sužino apie psichoaktyviųjų medžiagų keliamus pavojus, kyla mažesnė tikimybė ateityje jas vartoti“.
Pradėti kalbėtis su vaiku apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliamus pavojus reikėtų nuo pat vaikystės ir ankstyvos paauglystės. Departamento 2020 m. vykdytos apklausos, kurioje dalyvavo daugiau nei 18 tūkst. mokyklinio amžiaus vaikus (1-12 klasių) auginančių tėvų, duomenimis, 95 proc. tėvų yra kalbėję su savo vaikais apie psichoaktyviųjų medžiagų žalą ir keliamą pavojų. 66 proc. tėvų šiomis temomis su savo vaikais kalbėjo pastarąjį mėnesį (bent kartą per 30 d. iki dalyvavimo apklausoje), 21 proc. – pastaraisiais metais, o 8 proc. – seniau. Dažniausiai tėvai kalbasi su savo vaikais apie alkoholio vartojimo (85 proc.), rūkymo (81 proc.), elektroninių cigarečių (71 proc.), energinių gėrimų (67 proc.) ar narkotikų (59 proc.) vartojimo keliamą pavojų. Apie narkotikus tėvai dažniausiai kalba bendrai, neišskirdami konkrečių medžiagų ar jų grupių.
Šaltinis: 
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-26 09:44
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi