Naujiena

Gyvenu ne tam, kad valgyčiau, o valgau tam, kad gyvenčiau

2019 11 12

Gyvenu ne tam, kad valgyčiau, o valgau tam, kad gyvenčiau. Šia nuostata turėtų vadovautis kiekvienas žmogus, norintis ilgai ir, svarbiausia, sveikai nugyventi savo gyvenimą. Neteisinga mityba – vidinio diskomforto, antsvorio ir rimtų ligų priežastis.
Kiekvienais metais lapkričio 8–ąją minima Europos sveikos mitybos dieną. Pažymint šią dieną, siekiama mokyti vaikus ir priminti suaugusiems apie sveikos mitybos principus, didinti supratimą apie subalansuotos mitybos įpročius. Šiomis dienomis, kai mitybos teorijų yra daug, svarbu, kad kiekvienas turėtų saiką - jei būtinos maisto medžiagos vartojama per daug, ji tampa kenksminga sveikatai. Taigi "kas per daug – tas tikrai nesveika". Nepamiršti maitintis kuo įvairesniu, subalansuotu  maistu - kuo maistas įvairesnis, tuo organizmas gauna daugiau reikalingų maistinių medžiagų. Labai svarbu kas yra kiekvieną dieną patiekiama mūsų pusryčių, pietų ar vakarienės lėkštėje.
Šiemet Europos sveikos mitybos ir maisto diena buvo minima A. Brazausko gimnazijos valgykloje. Atėjusiems papietauti  mokiniams, mokyklos bendruomenei, taip pat ir dažnai sutinkamiems miestiečiams, savivaldybės administracijai buvo pateikiamos „vaizdingos žinutes-plakatai“, kokia yra sveikatai palanki pietų lėkštė. Ši iliustruota žinutė aiškiai parodo, kad sveika mityba ne vegetarizmas, veganizmas, augalinė mityba, ketogeninė ar kita dieta. Tai – subalansuota, įvairi, reguliari ir saikinga mityba grynų maisto produktų bei iš jų pagamintų šviežių patiekalų valgymas. Žinoma, reikėtų nepamišti ir sveikos mitybos taisyklių:
  • Valgyti kuo įvairesnį maistą. 
  • Išlaikyti normalų kūno svorį 
  • Rinktis maistą, turinį mažai riebalų, ypač sočių riebiųjų rūgščių ir cholesterolio. 
  • Kuo daugiau valgyti daržovių, uogų, vaisių bei grūdinių produktų. 
  • Kuo mažiau vartoti cukraus ir saldumynų. 
  • Nevartoti daug valgomosios druskos. 
  • Vengti alkoholio. 

Nepamirškite gerti pakankamai vandens (1,5-2 litrus per dieną), kuo ilgiau neskubant kramtyti maistą, vengti užkandžių ir greito maisto, gyvulinės kilmės produktus dažniau keisti augaliniais, laikytis mitybos rėžimo ir kuo daugiau judėti.
Maistas – tai mūsų organizmo kuras, atkreipkime dėmesį ką valgome...
VSS Inga Petrauskienė

Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-12 14:25
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi