Naujiena

Į sveikų dantukų šalį...

2019 12 10

Žaslių lopšelio – darželio „Žaliasis klevelis“ ugdytiniams prasidėjo užsiėmimai skirti burnos higienai ir ėduonies profilaktikai.  Šių užsiėmimų tikslas - ugdyti vaikų burnos higienos įgūdžius. Veiklų metu vaikai kalbasi apie dantukų priežiūrą, klausosi įvairių pasakų apie dantukų miestelio gyventojus, žiūri edukacinius filmukus, atlieka įvairias užduotėles, bei praktiškai mėgina taisyklingais judesiais valytis dantukus.
Pirmojo užsiėmimo metu vaikams buvo pasakota kada pradeda dygti dantys, kaip juos reikia prižiūrėti. Kiekvienas veidrodėlio pagalba galėjo apsižiūrėti savo burną ir visus dantis.  Visi prisiminė dantukų valymo taisykles, džiugu, jog nei vienam vaikui tai nebuvo naujiena. Po filmuko „Švarutis ir tingutis“ peržiūros visi vienbalsiai nutarė, kad nenorėtų būti tokie, kaip berniukas Tingutis, kuris visai buvo pamiršęs geriausius dantukų draugus -  dantų pastą su šepetėliu, o skaniausias mikrobų maistas tapo įvairūs tortai, saldainiai, gazuoti saldūs gėrimai ir kiti saldumynai. Būtent dėl to Tingučiui labai skaudėjo dantukus. Darželio ugdytiniai norėtų mokėti taip prižiūrėti dantis, kad niekada neturėtų jokių problemų.
Antrojo užsiėmimo metu vaikai apsilankė Kaišiadoryse įsikūrusiame Marvelės odontologijos kabinete. Šiame odontologijos kabinete visus pasitiko burnos higienistė Birutė Cikanavičiūtė, kuri nuotaikingai bendravo su vaikais ir aprodė savo darbo vietą. Kaip tikri odontologo padėjėjai prieš darbą visi vaikai nusiplovė ir dezinfekavo rankas. Darželio ugdytiniams buvo pristatyti odontologo kabineto įvairūs įrankiai, grąžtai, šepetėliai, mentelės, mini veidrodėliai, paciento ir odontologo kėdės. Visus nustebino auksinės, rožinės, sidabrinės, melsvos spalvos vaikiškos plombos. O patys drąsiausi vaikai galėjo patapti tikraisiais asistentais ir padėti išvalyti, išpūsti vėjeliu, išplauti, užplombuoti muliažinius dantukus. Buvo pristatyta daug įvairių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus. Burnos higienistė ragino vaikus nebijoti odontologų ir pas juos apsilankyti ne tik tada, kai skauda dantukus, bet ir profilaktiškai pasižiūrėti ar dantukams nereikia jokios pagalbos. Birutė mus visus išlydėjo linkėdama gražios ir sveikos šypsenos, bei kiekvienam vaikui įteikė Daktaro Triušio kalendorių, kurį vaikai namuose, padėdami tėvelių, turės pildyti po kiekvieno dantų išsivalymo. Ačiū Marvelės odontologijos kabineto burnos higienistei Birutei už priėmimą, bei įdomią ir vertingą pamokėlę.
Trečiojo užsiėmimo metu aptarėme maisto produktus, kurie yra naudingi, bei tuos, kurių reikėtų vengti ir valgyti šiek tiek mažiau, kuriais pasilepinti galima tik per šventes. Taip pat atlikome bandymą, stebėjome ar tikrai mikrobų daugėja nuo cukraus. Visi liko nustebę išvydę, kaip stiklinėse keitėsi mielės, kurios simbolizavo mikrobus. Stiklinėje be cukraus mielės nepakilo, o kitoje stiklinėje mielės tiesiog augo akyse ir viskas tik dėl cukraus.
Nesvarbu kokia diena – pirmadienis, ketvirtadienis ar sekmadienis – dantis prižiūrėti ir valyti turime kiekvieną dieną.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Ieva Kalvinskaitė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-10 09:57
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi