Naujiena

Informacija gyventojams dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo covid-19 atveju

2020 12 01

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, siekiant suvaldyti užkrečiamosios COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Kaišiadorių rajone ir Kauno apskrityje, bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) ir vykdo atvejų epidemiologinius tyrimus (apklausia asmenis, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kitą epidemiologiškai svarbią informaciją). Pastaruoju metu visuomenės sveikatos specialistai sulaukia daug papildomų klausimų ne tik dėl prievolės izoliuotis ar izoliacijos trukmės, bet ir dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo procesų.

Nedarbingumo pažymėjimas išduodamas asmens sveikatos priežiūros įstaigai gavus elektroniniu būdu išduotą NVSC pažymą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. V-238/A1-170

 „Dėl Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų bei elektroninių nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu laikinosios tvarkos aprašo patvirtinimo“ nuo 2020-11-28 pakeitimu (pridedama): 18. p. ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino laikotarpiu,........elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai išduodami atgaline data, kai pirminės AASP šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga gauna NVSC pažymą, neatsižvelgiant į tai, kiek laiko praėjo nuo asmens kreipimosi dienos.

Norime atkreipti dėmesį, kad pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kuomet asmenims nedarbingumo pažymėjimas nebuvo išduodamas todėl, kad gavę SMS pranešimą, joje nurodytos anketos neužpildė ir tokiu būdu prašymo nedarbingumo pažymėjimo išdavimui nepateikė. Primename ir prašome gavus SMS pranešimą apie Jums (Jūsų sūnui / dukrai) paskirtą izoliaciją žinutės neištrinti, atsakingai užpildyti pateiktą anketą ir prireikus, būtinai pažymėti apie nedarbingumo poreikį. To nepadarius, pažyma išduodama nebus. Dėl tam tikrų priežasčių SMS žinute gautos anketos užpildyti negalite? Skambinkite NVSC konsultacijų telefonu 8 5 264 9676.

Daugiau informacijos:

Dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo

Dėl izoliacijos taisyklių pakeitimo

Parengė: VSS Karolis Klovas


Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-01 08:38
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi