Naujiena

Judumas - be jokios taršos

2020 09 25

Mūsų kūnai skirti judėjimui. Bet galime pastebėti, kad didžiąją dalį savo dienos mes praleidžiame sėdėdami: automobilyje, prie darbo stalo ar priešais televizoriaus ar kompiuterio ekraną. Kas galėtų mus paskatinti judėti kiekvieną dieną?
Nuo 2002 metų kasmet rugsėjo 16-22 dienomis yra švenčiama Europos judumo savaitė. Tai didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Ši Europos iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams. Šios savaitės poveikis su kiekvienais metais vis didėja tiek Europos, tiek viso pasaulio mastu.2020 Europos judumo savaitės tema "Judumas - be jokios taršos". Kaip ir kiekvienais metais, Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojus kvietėme aktyviai pajudėti.
Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo pirmadienio iki ketvirtadienio įvairiose miesto erdvėse skatino apsilankyti zumbos, pilateso, funkcinės, batutų vaikams ir suaugusiems treniruotes.  Rajono gyventojams šios treniruotės vyksta jau antrus metus iš eilės, dalis jų nemokamos. Norinčius kviečiame prisijungti (treniruočių laiką ir vietą galite rasti mūsų internetinėje svetainėje arba facebook paskyroje).  Nors dalyvių skaičius buvo ribojamas -  du vakarus nemokamai kvietėme pasimaudyti baseine.Be visuomenės sveikatos biuro vykdomų ir koordinuojamų veiklų taip pat mieste vyko atvirų durų dienos:G.Kuktelionio įm. Sporto paslaugų centre, VšĮ "Sporto guru" , J.Kuktelionienės Sveikatingumo studijoje. Žaslių pagrindinės mokyklos atnaujintame sporto aikštyne rugsėjo 18 d. vyko 3X3 krepšinio turnyras, kurį organizavo Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centras.O 16 val visi kaišiadoriečiai buvo kviečiami į tvaraus judumo  žygį. Miesto aikštėje visus susirinkusius pasveikino savivaldybės gydytoja Danguolė Miliauskaitė ir rajono meras Vytenis Tomkus. Šio žygio tikslas - išbandyti pėsčiųjų takus nuo miesto centro  iki Kaišiadorių miesto Ščebnicos tvenkinio. Šią atkarpą kiekvienas galėjo įveikti kaip tik patinka: važiavo dviračiais, paspirtukais, riedlentėm, ėjo pėstute. Bėgimo mėgėjų klubo „Bėga Kaišiadorys“ nariai šią kelio atkarpą įveikė bėgdami. Atsižvelgiant į esamą nestabilią situaciją, sparčiu žingsniu žygiavome grupelėmis, išlaikant saugų atstumą. Atkeliavus  prie Ščebnicos tvenkinio - laukė daugybė įvairių veiklų. Kaišiadorių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Irena Budrikienė su jaunaisiais policijos rėmėjais laukė mobiliame informacijos centre. Čia galima buvo išsiaiškinti kaip sužymėti daiktus. Įdomiai ir linksmai prisiminti kelių eismo taisykles. Pasikalbėti su bendruomenės pareigūne jums rūpimais klausimais. Lauko teniso kortuose žaidėjų laukė Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro treneris. Norinčių išbandyti tikrai netrūko. Su žolės riedulio ir tinklinio žaidimo ypatumais susipažinti padėjo tiek Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro trenerės ir  jų auklėtiniai. Šalia esančioje krepšinio aikštelėje vyko zumbos treniruotė. Jos metu Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kvietė išbandyti šokio gydomąją galią.
Kaišiadorių r. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistų iniciatyva, dviejų Kaišiadorių miesto namų laiptai buvo papuošti lipdukais, kurie skatina nesinaudoti liftu. Tai informacija apie lipimo naudą mūsų sveikatai. Manome, kad jie ne tik suteiks informaciją, bet ir paskatins pajudėti, tegu ir minimaliai.
Sekmadienį, rugsėjo 20-ąją, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras pakvietė į dviračių žygį "Rudens spalvų beieškant". Kartu su gidu A.Balčiūnu pasirinktas maršrutas Žiežmariai-Bačkonys- Liutonys- Mūro Strėvininkai-Žiežmariai net pradedančiam dviratininkui lengvai įveikiamas. Kartu tai tai teigiamos emocijos, nes pasirinktas labai vaizdingas maršrutas.
Judumo  savaitę užbaigėme  su jau ne pirmus metus dalyvaujančia,  SĮ ,,Kaišiadorių paslaugos“.  Jų iniciatyva rugsėjo 22 d. Kaišiadorių mieste tradiciškai vyko ,,Diena be automobilio“. Šią dieną Kaišiadorių miesto gyventojams ir svečiams  suteikta  galimybė nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu.
Fizinė veikla leidžia atsipalaiduoti, pasimėgauti aplinka. Judėjimas, priklausomai nuo užsiėmimų specifikos, padeda suartėti su kitais šeimos ar bendruomenės nariais. Tiesiog turėtumėte atrasti veiklą, kuria galėtumėte mėgautis, nesvarbu, ar tai būtų bėgiojimas, šokiai, ar krepšinis. Galima drąsiai tvirtinti, kad fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Jis turi didelę įtaką mūsų kūno svoriui ir bendrai organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems. Tad kiekvienas iš mūsų turėtų pasistengti surasti šiek tiek daugiau laiko bent nedideliems pokyčiams savo fizinės ir emocinės gerovės link. Judėkime ir būkime žvalūs, sveiki ir energingi.

  

Kaišiadorių raj. Sav. Visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos specialistė Audronė Petraškienė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-25 09:55
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi