Naujiena

Karantinas. Rekomendacijos vaikams

2020 04 29

Niekada nepagalvojome, kad namai gali tapti psichologiniu iššūkių. Vieniems namai yra saugi vieta, kurioje gera būti. Kiti labai pasiilgsta susitikimų su draugais, mokyklos. Yra vaikų, kuriems gali būti labai sunku atlaikyti šį ilgą buvimą namuose su šeima. Norime pasidalinti keliais būdais, ką galėtum daryti, kad pasijaustum geriau.
  • Skaityk knygas, žurnalus, komiksus;
  • Rašyk dienoraštį, o gal knygą?;
  • Piešk – tikrai geras metas patobulinti šį įgūdį;
  • Sportuok, šok – laisvai ar pagal internete esančius pasiūlymus;
  • Žaisk su augintiniu – gal išmokysi jį naujo triuko?;
  • Užsiimk rankdarbiais – gal pavyks ką nors numegzti, pasiūti ar išsiuvinėti?;
  • Fotografuok tai, kas patinka ar tai, kas vyksta aplink: nuotraukos bus vertingos, nes laikas istorinis;
  • Palaikyk ryšį su draugais – pasinaudok senovinėmis (rašyti laiškus vėl tampa madinga) ar šiuolaikinėmis technologijomis (karantinas – ne priežastis apleisti draugus);
  • Svajok. Ši situacija kažkada pasikeis ir vėl gali tekti imtis daugybės veiklų. Geras laikas sustoti. Pailsėti.
Jei Tau kartais kyla nerimas, jaudulys,- suprask, kad taip jaustis karantino metu yra normalu. Jei visgi sunkūs jausmai užsitęsia, negali pailsėti, atlikti kasdienių užduočių, nebedžiugina anksčiau mėgtos veiklos, jei neturi ar nežinai, su kuo galėtum pasikalbėti apie tai, kas Tau sunku, Tu gali..
Paskambinti arba parašyti mokyklos psichologui. Gal ji ar jis paliko telefono numerį klasės auklėtojai? Galbūt mokyklos psichologo elektroninis paštas yra mokyklos internetiniame puslapyje? Klausk drąsiai.
Karantino metu (ir kurį laiką po jo) gali visą parą skambinti bendruoju nemokamu emocinės paramos numeriu 1809, kur galėsi pasirinkti sujungimą su “Vaikų linija” arba “Jaunimo linija”. Arba gali kreiptis į šias linijas tiesiogiai.
Skambinti, rašyti ar chatt’inti su “Vaikų linija”. Linija dirba nuo 11 iki 23 val.  Nr. 116 111 https://www.youtube.com/watch?v=CEgxGeA8HRQ&t=17s    Čia budi draugiški konsultantai, kuriems svarbu Tave išklausyti.
Skambinti “Jaunimo linijai” visą parą! 880028888. Jei nedrąsu, arba nėra kur saugiai pasikalbėti, – parašyk jiems laišką https://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-laiskais/
Jei jautiesi nesaugus (-i), neturi sąlygų mokytis, jei jauti, kad tavo teisės pažeidžiamos, – skambink 116 111 (Paprašyk sujungti su Pagalbos vaikams linija), rašyk info@pagalbavaikams.lt,  bendrauk online puslapyje www.pagalbavaikams.lt .
Na, o jei situacija namuose Tave baugina (jei išties nesaugu Tau, ar kitam šalia esančiam žmogui), jei pergyveni dėl savo ar kitų žmonių sveikatos ar gyvybės, skambink 112, ir papasakok, kas tave neramina.
Nelik vienas ar viena su sunkumais. Gali skambinti ir rašyti, tiek, kiek Tau reikia. Drauge sunkumus įveiksime lengviau ir greičiau!

Sudaryta remiantis „LPS Vaiko psichologinės gerovės komiteto straipsniu.“

Parengė: VSS Karolis Klovas.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-29 10:38
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi