Naujiena

Kodėl būti fiziškai aktyviu yra sveika? Aktyvaus laisvalaikio poveikis mūsų sveikatai

2022 02 02

Fizinis aktyvumas turi labai didelį poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui ir sveikatos būklei. Pagrindinė fizinio aktyvumo nauda yra ta, kad jis suteikia unikalią galimybę turėti sveiką kūną. Įtraukus į savo rutiną aktyvų laisvalaikį ir tokiu būdu padidinus fizinio aktyvumo lygį galima pagerinti širdies veiklą, sumažinti diabeto riziką, kontroliuoti cukraus lygį kraujyje, sumažinti įtampą ir stresą. Fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, didina mūsų disciplinuotumą ir tuo pačiu prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės. Be to, fizinis aktyvumas gerina ir mūsų raumenų atmintį bei koordinaciją. Taigi, priežasčių, kodėl verta būti fiziškai aktyviu, yra ne viena.

  • KONTROLIUOJAMAS SVORIS

Nutukimo problema yra opi visame pasaulyje ir stebima visose amžiaus grupėse. Viršsvorį turintiems žmonėms padidėja hipertenzijos ir širdies ligų rizika. Vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo nutukimo arba išspręsti šią problemą yra fizinis aktyvumas. Kuris padeda kontroliuoti kūno svorį, nes reguliariai sportuojant galima atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Fizinis aktyvumas gali tapti puikia priemone tiems, kurie nori sudeginti papildomas kalorijas ir siekia turėti gerą savijautą.

  • REGULIUOJAMAS KRAUJOSPŪDIS

Hipertenzija arba aukštas kraujo spaudimas yra labai dažna sveikatos problema, nuo kurios kenčia viso pasaulio šalių gyventojai. Aukštas kraujospūdis gali sukelti širdies smūgį ir sukelti kitas širdies ligas. Reguliarus fizinis aktyvumas ir sportas gali padėti išsaugoti optimalų kraujo spaudimą.

Daugelis sveikos specialistų nuo hipertenzijos kenčiantiems pacientams rekomenduoja reguliariai užsiimti aktyvia veikla, nes, kaip rodo šioje srityje atlikti tyrimai, žmonės, kurie yra fiziškai aktyvūs, rečiau skundžiasi padidėjusiu kraujo spaudimu, nei tie, kurių gyvenime didesnę dalį užima pasyvi veikla.

  • MAŽĖJA CHOLESTEROLIO LYGIS

Fiziškai aktyvi veikla padeda kontroliuoti ir cholesterolio lygį kraujyje. Ne vieno atlikto tyrimo duomenys rodo, kad žmonių, kurių fizinio aktyvumo lygis yra aukštas, cholesterolio lygis yra mažesnis nei tų, kurie linkę rinktis sėslesnį gyvenimo būdą. Nustatyta, kad aukščiausio lygio sportininkų cholesterolio lygis būna itin žemas – net ir tada, kai jie peržengia trisdešimties metų amžiaus ribą.

  • AKTYVINAMA KRAUJOTAKA

Sportuojant visada suaktyvėja kraujotaka. Bėgiojant ar užsiimant bet kuria kita fizine veikla mūsų organizmas būna puikiai aprūpintas deguonimi. Tokiu būdu fizinis aktyvumas padeda išsaugoti gerą ir stiprią sveikatą. Fizinis aktyvumas taip pat padeda padidinti hemoglobino lygį ir kraujo tūrį. Sportuojant greitėja širdies plakimas, o širdies raumenims tenka papildoma apkrova. Ši papildoma apkrova stiprina širdies raumenis ir tuo pačiu gerina visą kraujotaką.

  •  STIPRĖJA IMUNITETAS

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda stiprinti ir mūsų imuninę sistemą, kuri yra atsakinga už organizmo apsaugą. Fiziniai pratimai reikšmingai padidina baltųjų kraujo kūnelių kiekį, o su prakaitu, kuris išsiskiria sportuojant, iš organizmo pašalinami toksinai.

  • GERĖJA EMOCINĖ BŪKLĖ

Sportas padeda į gyvenimą pažvelgti visiškai kitomis akimis. Fizinio aktyvumo dėka mūsų mintys tampa aiškesnės, o psichologinė būsena – tvirtesnė ir stabilesnė. Sportas gerina nuotaiką, padeda pasijusti geriau, reikšmingai sustiprina pasitikėjimą savimi. Fizinis aktyvumas taip pat stiprina mūsų psichologinę pusiausvyrą, moko išlikti ramiais ir stabiliais, todėl net ir patyrus didelį stresą sporto pagalba galima išvengti panikos, didelės įtampos ir nerimo.

 

Rūpinkimės savimi, savo kūnu ir sveikata. Todėl maloniai kviečiame dalyvauti Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamose fizinėse veiklose!

Parengė: VSSS K. Klovas


Paskutinį kartą redaguota: 2022-02-02 15:34
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi