Naujiena

Krizinis nėštumas. Kas tai?

2022 06 29

Nėštumas yra labai jautrus moters gyvenimo periodas. Kūdikio laukimas – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas. Visgi, neretai atsitinka taip, kad nėštumas gali būti ne tik džiugi naujiena, bet ir sukelti negatyvius jausmus. Ar tai krizinis nėštumas?

Krizinis nėštumas apibūdinamas kaip nėštumas, kurio moteris neplanavo, nenorėjo ir kuris jai sukelia asmeninę ar santykių krizę. Kriziniai nėštumai taip pat apima situacijas, kurių metu paaiškėja būsimo vaikelio raidos trūkumai, įvyksta priešlaikinis gimdymas ar persileidimas, vaikelis miršta netrukus po gimimo. Tai taip pat ir pogimdyminės depresijos ar po nėštumo nutraukimo pasireiškiančios sudėtingos emocinės būklės.

Kas ir kaip gali padėti krizinį nėštumą išgyvenančiai moteriai (porai)?

Viešoji įstaiga „Krizinio nėštumo centras“ teikia visokeriopą pagalbą krizinio nėštumo atveju: 

  • Teikia nemokamą konfidencialią pagalbą moterims bei poroms krizinio nėštumo laikotarpiu.
  • Teikia tęstinę kompleksinę įvairių specialistų pagalbą neplanuotai besilaukiančioms ir dėl to su sunkumais susiduriančioms moterims bei poroms (materialinę, finansinę, socialinę, psichologinę, ginekologinę, teisinę, dulų, genetiko).
  • Teikia nemokamą pagalbą patyrus abortą, praradus vaikelį dėl persileidimo ar priešlaikinio gimdymo.
  • Teikia psichologinę pagalbą moterims, išgyvenančioms pogimdyminę depresiją.
  • Skaito paskaitas gimnazijų moksleiviams apie žmogaus gyvybės vystymąsi, neplanuotą nėštumą, aborto pasekmes bei atsakingus lytinius santykius.

Kas kreipiasi į Krizinio nėštumo centrą?

Pastebėta, kad į Krizinio nėštumo centrą besikreipiančios moterys ir vyrai dažniausiai išgyvena krizę dėl neplanuoto nėštumo. Krizė gali kilti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl finansinių sunkumų: moteris arba jos partneris neturi tuo metu darbo ir išsigąsta, ar sugebės išlaikyti gimusį vaikelį. Būna, kad moteris lieka vieniša, nes partneris, sužinojęs apie nėštumą, ją palieka arba gąsdina, kad paliks, jei ji nenutrauks nėštumo. Krizė gali kilti ir dėl nėščiosios amžiaus – labai jauna arba vyresnio amžiaus, tarkim, besilaukiančiai moteriai yra daugiau nei 45 metai. Priimti laukiančius pokyčius iš tiesų gali būti iššūkis, tačiau su tinkama pagalba tuos sunkumus galima įveikti.

Šaltinis: Krizinio nėštumo centras, Vilnius sveikiau.

Konsultacijos krizinio nėštumo atveju:

VšĮ Krizinio nėštumo centras

www.neplanuotasnestumas.lt

pagalba@neplanuotasnestumas.lt

Tel. 8 603 57912

Pagalba netekus kūdikiowww.kudikionetektis.lt


Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-29 13:23
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi