Naujiena

MITYBA VASARĄ

2023 06 12

Svarbu suprasti kas yra mityba ir kodėl ji svarbi mūsų kasdienybėje. Mityba - tai procesas, kurio metu mūsų organizmas gauna ir naudoja pagrindines maistines medžiagas, būtinas augimui, vystymuisi ir palaikymui. Šios maistinės medžiagos yra angliavandeniai, baltymai, riebalai, vitaminai, mineralai ir vanduo. Kiekviena maistinė medžiaga atlieka unikalų vaidmenį organizmo funkcijoms palaikyti, pavyzdžiui, teikia energiją, skatina ląstelių augimą ir atstatymą, palaiko imuninę funkciją ir organų sveikatą.

Sveika mityba labai svarbi mūsų bendrai sveikatai ir gerovei palaikyti. Tai visavertis, subalansuotas, įvairių maistingų medžiagų turintis maistas, aprūpinantis organizmą reikiamu energijos kiekiu. Sveika mityba padeda išvengti lėtinių ligų, tokių kaip nutukimas, širdies ligos, diabetas ir kt. Subalansuota mityba taip pat skatina sveiką svorio kontrolę, gerina smegenų veiklą, nuotaiką ir stiprina imuninę sistemą. Prasidėjus vasarai labai svarbu pritaikyti mitybos įpročius prie sezono ir pasinaudoti šviežių produktų gausa.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį karštomis vasaros dienomis?

Būkite hidratuoti: kad išvengtumėte dehidratacijos, visą dieną gerkite daug skysčių, ypač vandens. Venkite pernelyg didelio saldžių gėrimų ir alkoholio vartojimo, nes jie gali dehidratuoti organizmą;

Vartokite sezoninius vaisius ir daržoves: pasinaudokite vasarą gausybe šviežių produktų.

Rinkitės lengvesnius patiekalus: rinkitės lengvai virškinamus patiekalus, kuriuose gausu liesų baltymų, neskaldytų grūdų, šviežių daržovių ir kt;

Saugokite maistą nuo gedimo: kad išvengtumėte per maistą plintančių ligų, tinkamai laikykite maistą ir laikykitės higienos. Greitai gendančius maisto produktus laikykite šaldytuve ir nepalikite jų ilgą laiką tiesioginiuose saulės spinduliuose. Užtikrinkite, kad maistas būtų kruopščiai paruoštas, ir venkite vartoti žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą maistą, ypač mėsą ar jūros gėrybes.

Mityba yra sveikos gyvensenos pagrindas, o subalansuota mityba yra labai svarbi norint užtikrinti optimalią savijautą. Suprasdami mitybos svarbą, laikydamiesi sveikos mitybos rekomendacijų ir pritaikydami mitybą prie konkrečių vasaros sezono poreikių, galime užtikrinti, kad mūsų organizmas bus aprūpintas reikiamomis maistinėmis medžiagomis. Karštomis vasaros dienomis būkite hidratuoti, mėgaukitės šviežiais produktais ir sąmoningai rinkitės sveikatą palaikančius produktus.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistas Karolis Klovas


Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-12 15:23
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi