Naujiena

MŪSŲ ŽEMĖ - TAI DIDELIS VIEŠKELIS, O MES, ŽMONĖS, - KELIAUTOJAI (H.HEINĖ)

2019 04 02

Kovo 20 diena Pasaulinė Žemės diena. Palomenės pagrindinėje mokykloje ši diena prasidėjo kieme. Mokytoja Ona Rudienė visiems priminė šios dienos prasmingumą. Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną. Iškilmingai iškelta Žemės vėliava. Mokyklos direktorė Regina Briginienė, visiems palinkėjusi įdomios ir prasmingos dienos, pristatė viešnią Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąją specialistę Aušrą Žilinskienę. Ji dar kartą priminė, kad 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena, o nuo 1992 metų Žemės diena oficialiai minima ir Lietuvoje.
Visi išsiskirstėme į klases. Pradinių klasių mokiniams pamoką pravedė Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Aušra Žilinskienė. Ji pradėjo nuo informacijos kiek žemėje yra grybų, augalų, gyvūnų, žuvų rūšių. Visiems supratus koks gausus žemės gyventojų skaičius, buvo lengviau suvokti kodėl gi tą žemę mes turėtume saugoti. Vėliau visi  žiūrėjome  filmą "Vanduo ateities kartoms".
Vyresnių klasių mokiniai, susirinkę į klases, taip pat tęsė gamtos išsaugojimo temą. Per geografijos pamokas kalbėjo apie vandens panaudojimą pasaulyje. Per dailės pamokas - piešė piešinius tema "Vanduo gyvybės šaltinis" . Juos po pamokos kabinome koridoriuje. Per anglų kalbos pamokas - anglų kalba diskutavo apie vandenį, žiūrėjo filmukus kur naudojamas vanduo, dainavo dainas apie vandens lašelį. Per muzikos pamoką taip pat dainavo dainas apie vandenį, linksmas žuvis. Per biologijos ir sveikos gyvensenos pamokas diskutavome apie gamtos išsaugojimą, ką turėtume kiekvienas nuveikti ir kodėl tai taip svarbu.
 Jau nuo antros  pertraukos iki pat pamokų pabaigos buvo įrengta ir pradėjo veikti vandens tyrimų laboratorija. Čia, kiekvienas iš namų atsinešęs vandens, galėjo jį išsitirti. Ieškojome nitratų, nitritų, chloro, nustatinėjome kietumą, rūgštingumą. Visus iškilusius klausimus padėjo išsiaiškinti visuomenės sveikatos specialistė Audronė Petraškienė.
 Prasidėjus ilgajai pertraukai, išskubėjome į lauką. Čia mūsų laukė Palomenės seniūnas Alvydas Kazlauskas ir seniūnijos darbuotojai. Liutauro Bartulio ir Petro Markevičiaus, mūsų mokinių  pagamintus inkilus pasiėmę skubėjome juos iškelti. Juk paukščiai grįžta. Svarbu, kad jie liktų ir linksmintų mus čia pas mus kaime.
O kad kovas gausus minėtinų dienų ir tenka suktis sparčiai, pasitvirtino ir tuo, kad kovo 20 diena - tai dar ir Tarptautinė laimės diena. Todėl antros ilgosios pertraukos metu visi ieškojome laimės akmenėlio. O suradę - skubėjome pasidalinti laime su draugais.
Kiekvienas, norintis būti laimingas, privalo išmokti branginti išmintį ir trokšti suprasti, ką jis čia šioje planetoje veikia. (R. Sharma)

Visuomenės sveikatos specialistė

Audronė Petraškienė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-06-20 11:37
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi