Naujiena

Rudenėlio spalvos ir gėrybės

2019 10 25

Su lietumis, saulėje besiplaikstančiais voratinkliais ir pilnais krepšiais įvairių rudens gėrybių. Ne tik tų, kurias mums padovanojo miškai ir laukai. Daugiau ar mažiau rudens gėrybių užderėjo ir mūsų daržuose ir soduose.Vos įsijungi radiją ar televizorių, atsiverti žurnalą vis dažniau girdi ir skaitai apie tai kaip sveika valgyti vaisius ir daržoves. O dar jei pačių išaugintos - jų vertė mūsų sveikatai padvigubėja. Mokykloje  vėl gi tik ir girdi sveika valgyti vaisius ir daržoves. Bet net ir labai beraginant, atėjus į mokyklos valgyklą supranti - nenori mūsų vaikai valgyti daržovių. Nors jos ir iš daržo atneštos ir nuplautos, sutarkuotos, paskanintos įvairiais pagardais.
Tai kaip gi sudominti vaikus? Ką viliojančio mes galime pasiūlyti?
Spalio 23 dieną mokykloje vyko konkursas- paroda "Rudenėlio spalvos ir gėrybės". Konkurso organizatoriai visus kvietė puokštes gaminti iš visko ką užsiauginote darže ar sode, ką rasite miške ar laukuose. Renginio tikslas - priminti visiems kokią įvairovę daržovių mes išsiauginame. Atrasti naujų ir pamirštų daržovių ir augalų. Kartu pasidomėti kokią naudą duoda mūsų organizmui viena ar kita daržovė ar vaisius, kuriuos rasime puokštėje. Ir nieks nesitikėjo tokios gausybės puokščių. Karaliavo moliūgas. Tai sena  ir gerokai primiršta daržovė. Jos atgimimas prasidėjo tik iš užjūrių atėjus helovyno tradicijai. Ir tik labai nesenai prisiminta, kad tai labai skani ir reikalinga daržovė. Pagamintos puokštės vos tilpo antrame aukšte. Vertinimo komisijai teko labai sunkus darbas. Norėjosi visus puokščių autorius apdovanoti. Tačiau tai konkursas. Buvo nuspręsta apdovanoti tris šeimos puokštes ir dešimt geriausių puokščių autorių. Prizai nors ir simboliniai, bet nupirkti iš neformaliojo švietimo programos "Jaunieji tyrėjai". 
Puokščių grožiu ir išmone galėsime džiaugtis iki atostogų. O konkurso organizatorės Ona Rudienė ir Audronė Petraškienė tikisi, kad ši paroda padės kiekvienam iš naujo atrasti daržoves ir vaisius, sužadins norą jų paragauti, o gal net įprasti valgyti vaisių ir daržovių po penkias porcijas kas dieną, kaip tai rekomenduoja sveikos mitybos specialistai.

VSS Audronė Petraškienė

  

 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-10-25 09:17
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi