Naujiena

SAUGI VASARA

2023 05 30

Saulė iš tiesų gali būti pavojinga, jei nesiimsime tinkamų atsargumo priemonių ir nesielgsime atsakingai. Ji skleidžia galingą spinduliuotę, įskaitant ultravioletinę (UV) spinduliuotę, kuri gali turėti žalingą poveikį mūsų sveikatai ir aplinkai. Todėl labai svarbu, kad žinotume su saule susijusią riziką ir imtumėmės tinkamų priemonių, kad apsaugotume save ir kitus. Keletas svarbių dalykų, kuriuos visuomenė turėtų žinoti apie artėjančius karštus orus:
  1. Vandens suvartojimas: gerkite pakankamai vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos. Svarbu, kad vandens atsigertumėte dar prieš pajuntant troškulį. Vengti alkoholio ir kofeino, nes jie gali tik dar labiau išdžiovinti organizmą.
  2. Saugokite savo kūną nuo perkaitimo: dėvėkite lengvus, šviesius drabužius, pagamintus iš natūralių audinių, kurie suteikia gero oro cirkuliacijos. Dėvėkite kepurę ar skrybėlę, kad apsaugotumėte galvą nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat naudokite saulės kremus su aukštu SPF, kad apsisaugotumėte nuo nudegimų.
  3. Atkreipkite dėmesį į fizinę veiklą: vengti fizinio aktyvumo per karštus laikotarpius, ypač vidurdienį, kai saulė yra labiausiai intensyvi. Jei norite būti aktyvus, rinkitės ankstyvą rytą arba vėlyvą vakarą, kai oro temperatūra yra žemesnė.
  4. Saugokitės saulės ar šilumos smūgio: stenkitės išlikti vėsūs ir išvengti ilgalaikio buvimo tiesioginiuose saulės šviesos spinduliuose. Jei jaučiate silpnumą arba galvos skausmą, eikite į šešėlį, gerkite vandenį ir vėdinkitės. Stenkitės ieškoti viešų vietų, kuriose galite rasti atvesintas patalpas, pavyzdžiui: bibliotekas, parduotuves arba viešuosius pastatus. Tai padės išvengti perkaitimo.
  5. Rūpinkitės maistu: karštomis dienomis svarbu vengti sunkių, keptų arba riebių patiekalų, kurie gali sukelti diskomfortą ir virškinimo problemų. Rinkitės šviežius vaisius, daržoves, salotas ir lengvą maistą, kuris padės išlaikyti organizmo hidrataciją.
  6. Stebėkite savo artimuosius: būkite dėmesingi savo artimiesiems, senyvo amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis ar asmenims turintiems specialių sveikatos poreikių. Užtikrinkite, kad jie geria pakankamai vandens, ir padėkite jiems išvengti per didelio šilumos poveikio.
  7. Sekite informaciją: sekite oro prognozes bei stebėkite Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro socialinį tinklą ar kitas institucijas, kurios teikia informaciją  susijusią su visuomenės sveikata.
Saulė gali būti pavojinga, jei nepaisysime atsakingo elgesio ir apsaugos nuo saulės priemonių poreikio. Žinodami apie riziką, naudodami tinkamas apsaugos priemones ir skatindami švietimą apie saugą nuo saulės, galime užtikrinti savo, savo bendruomenių ir aplinkos gerovę. Būkime atsakingi ir rūpinkimės vieni kitais.

Parengė: VSS K. Klovas


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-30 09:37
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi