Naujiena

Saugiai pasitikime vasarą

2019 06 10

Visi kartu kalbėjomės apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens telkinių. Mokiniai žino, kad negalima maudytis be suaugusiųjų priežiūros nuošaliuose, netvarkinguose vandens telkiniuose, nerekomenduojama nardyti nežinomose vietose. Nors saulės spindulių visus metus Lietuvoje ir neturime tiek daug kiek norėtume, tačiau jų reikėtų taip pat pasisaugoti ir jais per daug nepiknaudžiauti. Užsiėmimo metu buvo priminti saulės smūgio ir perkaitimo simptomai, aptarti pirmos pagalbos veiksmai ir būdai kaip šių nemalonumų būtų galima išvengti. 
Važinėjimasis dviračiais, riedučiais, riedlentėmis yra ne tik aktyvaus poilsio ir laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir sportas, kuris stiprina sveikatą. Dažnai įvairių susižeidimų būtų galima išvengti jei tik būtų dėvimos apsauginės priemonės – šalmai, alkūnių ir kelių apsaugos. Vaikai vaizdžiai galėjo įsitikinti ar važinėjant dviračiu galvos šalmas yra reikalingas. Kai kurie užsiėmimo dalyviai suprato, kad nukritę ar patekę į avariją aktyvaus poilsio mėgėjai patirtų mažiau sunkių sužalojimų, jei būtų su šalmu, o alkūnės ir keliai būtų apsaugoti specialia apsauga.
Nors ir nėra labai pavojingi, bet neignoruoti reikėtų ir įvairių vabzdžių, bičių, vapsvų įgėlimų, o ką jau kalbėti apie erkes. Jos nors ir mažos, bet labai pavojingos. Nuo jų platinamų ligų padėtų apsisaugoti ne tik skiepai, bet ir įvairūs repelentai, purškikliai, tinkama, šviesių drabužių apranga. Po kiekvienos išvykos į gamtą save reikia gerai apsižiūrėti ar niekur nėra įsisiurbusi erkė. 
Kiekvienas veiksmas turi savo atoveiksmį. Prieš kažką darant reikia gerai apgalvoti ar tai yra saugu ir niekam nepakenks. Visiems linkiu šiltų, įsimintų ir smagių vasaros atostogų.

VSPS Ieva Kalvinskaitė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-06-13 16:33
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi