Naujiena

Sveikos gyvensenos elgsenos pagrindų formavimo mokomoji stovykla vaikams ir paaugliams

2018 10 29

Spalio 29 dieną Paparčių MDC ir Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos šeštų ir septintų klasių mokiniai susirinko į Lietuvos liaudies buities muziejų, kuriame vyko trijų dienų Sveikos gyvensenos elgsenos pagrindų formavimo mokomoji stovykla vaikams ir paaugliams. Moksleiviai apsigyveno muziejaus centre – miestelio gyvenamose patalpose ir svečių namuose, tokia etnografiška aplinka tik dar labiau sustiprino vaikų emocijas ir pagilino santykį su aplinka valstietiškoje aplinkoje.
Visas tris stovyklos dienas paaugliai turėjo galimybę gilinti žinias apie sveiką gyvenimo būdą, šiek tiek pakeisti savo dienos įpročius. Visos veiklos buvo suskirstytos į teorijos paskaitas ir aktyvias veiklos formas. Viską ką sužinodavo galėdavo išmėginti patys.
Kiek įmanydami raginome mobiliuosius telefonus padėti kuo toliau ir daugiau pajudėti, sportiškai pasivaikščioti po Lietuvos liaudies buities muziejų ar pašokti, bei žaisti tradicinius vaikų žaidimus. Muzikos terapijos užsiėmimo metu vaikai muzikavo su skirtingais instrumentais, kūrė pasaką, bei mokėsi šokti.  Oras kojos nepakišo, todėl vaikams buvo sudarytos puikios sąlygos judėti ir gryname ore. Pasiklausę paskaitos apie gydomąją augintinių galią, bei žirgų terapiją kiekvienas norintis galėjo susipažinti su žirgu ir juo pajodinėti.
Paaugliai degustavo įvairius augalus, gilių kavą. Smaližiai stebėjosi, jog gilių kavos skonis beveik niekuo nesiskiria nuo jų taip mėgstamos kakavos gėrimo, o sudžiovinti moliūgo gabalėliai gali atstoti saldainiukus. Užsiėmimų metu moksleiviams buvo pasakojama apie bites ir medaus naudą žmogaus sveikatai. Džiugu, jog prieš išvykstant į namus atsirado ir tokių paauglių, kurie paminėjo, jog įprastinį cukrų pakeis medumi.
Dėkoju visiems lektoriams, kurie parodė, jog gyventi sveikai ir aktyviai gali kiekvienas, ir tai daryti yra labai paprasta ir naudinga mūsų kūnui, o sveikatos šaltiniai visuomet yra šalia mūsų tik reikia mokėti juos pamatyti ir išnaudoti. Taip pat dėkoju Paparčių MDC ir Vaclovo Giržado progimnazijos mokyklinių autobusų vairuotojams už saugią kelionę į stovyklą ir atgal į namus.
VSPS Ieva Kalvinskaitė

Paskutinį kartą redaguota: 2019-06-20 10:18
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi