Naujiena

Tigro pusryčiai

2020 02 17

Įrodyta, kad sveiki mitybos įpročiai susiformuoja jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu juos diegti ir formuoti ankstyvame amžiuje. Todėl kiekvienos visuomenės svarbiausias uždavinys yra užtikrinti gerą vaikų sveikatą ir sveiką bei kokybišką gyvenimą. Tėvai – pirmieji vaiko sveikatos ugdytojai, jiems tenka pagrindinė atsakomybė už vaiko vystymąsi ir auklėjimą, tačiau didelė reikšmė taip pat tenka vaikų ugdymo įstaigoms, kuriose vaikai praleidžia nemažą laiko dalį ir kuriose turi būti formuojami tinkami gyvensenos ir mitybos įpročiai.
Kas turi vaikų, tikrai puikiai žino, kad košė pusryčiams, daržovės pietums - du nelabai mėgstami dalykai. Ir nors nuolat yra kalbama apie košės ir pusryčių svarbą vis vien tai didelė problema. Žaidžiami žaidimai apie daržovių spalvas, vitaminus. Padėtis nesikeičia. Nuolat ieškoma įdomių mokymo būdų, skatinančių vaikų sveiką mitybą.
Vasario 10 dieną lopšelio darželio "Spindulys" vaikus aplankė VšĮ "Ridikėlių mokyklėlė" su spektakliuku - edukacine programa "Tigro pusryčiai". Jos metu vaikai pamatė nuotaikingą lėlių spektakliuką apie tai ką mėgsta valgyti pusryčiams tigrai. O vėliau kartu su aktoriais aptarė ir pasikartojo kas yra sveiki produktai. Ar cukrų valgyti sveika. Kodėl limonadai nenumalšina troškulio. Kodėl daržovės būtinai turi būti ant mūsų stalo. Kokių spalvų yra daržovės.
Tai ne vienintelis spektakliukas Kaišiadorių rajone. Per kovo ir balandžio mėnesius apie tai ką tigrai valgo pusryčiams turės galimybę pamatyti visi mūsų rajono vaikai savo ugdymo įstaigose.
Šią programą vaikams apmokėjo  Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Visuomenės sveikatos specialistė

Audronė Petraškienė


Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-17 13:46
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi