Naujiena

Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai...

2020 07 14

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose pirmadienį apdovanoti Kauno regiono sveikatos sistemos darbuotojai, kurių pastangos padėjo suvaldyti koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Dėkodamas už pasiaukojantį darbą, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jiems įteikė medalius „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Įteikdamas medalius sveikatos apsaugos ministras A. Veryga dėkojo medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobilių punktų, visuomenės sveikatos specialistams ir kitų institucijų darbuotojams už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant koronaviruso plitimą. Tarp pagerbtų asmenų buvo ir Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai: Audronė Petraškienė,  Arvydas Raskilas, Jolita Bernatonienė, Karolis Klovas, Ieva Kalvinskaitė.
Kol kas Lietuvoje tikrai šviesi epidemiologinė situacija, tačiau negalima prarasti budrumo. Yra daug pavyzdžių, kai angliškas posakis „from hero to zero“ išsipildo realybėje. Prof. Mindaugas Stankūnas nurodė konkretų pavyzdį – Juodkalnija. Ši Balkanų šalis, kuri turi panašiai gyventojų kaip Vilnius, gegužės 24 d. pasiskelbė pirmąja Europos šalimi, kurioje buvo eliminuota ši epidemija. T.y. tą dieną Juodkalnijoje nebuvo nei vieno COVID-19 sergančio asmens. Tokia situacija tęsėsi iki birželio 14 d. O tada vienas atvežtinis atvejis iš Bosnijos Hercegovinos, dar vienas iš Serbijos ir t.t. ... ir liepos 10 d. -  Juodkalnija pradėjo su 680 atvejų. O tai yra 2,5 karto daugiau nei buvęs pikas balandžio 13 d. Ir praėjusių pandemijų patirtis rodo, kad tos antros bangos dažniausiai yra gerokai grėsmingesnės.
Reikia džiaugtis dabartine situacija, ją branginti ir daryti viską, kad negrįžtume į kovo-balandžio mėn. Tam užtenka tik vieno dalyko – sąmoningumo. Virusas vis dar yra pas mus, o aplinkui jo yra dar daugiau. 

Kaišiadorių r. sav. VSB informacija


Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-14 11:13
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi