Naujiena

Vasaris - sveikatingumo mėnuo...

2020 02 14

Jau ilgą laiką vasaris skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Tai laikas kuomet dar kartą primenama apie sveiko gyvenimo būdo propagavimą, sveikatos priežiūrą ir stiprinimą, skatinama ir kviečiama miesto bei kaimo bendruomenė aktyviai praleisti laisvalaikį. Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai nori atkreipti dėmesį, jog, sveikatingumo mėnuo – tai puiki proga būti fiziškai aktyviais, jei norite būti žvalūs ir mėgautis gyvenimu. Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių aspektų, norint išlikti sveikiems ir prailginti savo gyvenimo trukmę, būti laimingais. Būtent jo dėka:

  • kontroliuojamas svoris,
  • gerinamas miegas,
  • reguliuojamas kraujospūdis,
  • mažinamas pavojus susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos bei kitomis ligomis,
  • treniruojami raumenys,
  • gerinamas darbingumas ir išvaizda,
  • gerinama nuotaika.
Svarbiausia - šiais laikais būti aktyviais gali kainuoti labai nedaug – tik Jūsų noro ir laiko, kurį praleisite gerindami savo sveikatą. Projektas „BŪK AKTYVUS“ kviečia visus, tiek jaunimą, tiek darbingo ar senyvo amžiaus miesto bei rajono gyventojus į nemokamas (arba dalinai finansuojamas) treniruotes. Pagal Jūsų nuotaiką, fizinio aktyvumo lygį, treniruotes galite pasirinkti patys. Šiai dienai siūlome išbandyti šias treniruotes:
ZUMBA. Tai smagi, mankštą ir šokį derinanti treniruotė, skirta širdies veiklai gerinti, raumenims stiprinti, kūno svoriui subalansuoti. Ji tinka norintiems atsikratyti antsvorio, padailinti kūno linijas, pasikrauti energijos ir geros nuotaikos. Ši treniruotė tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms. Zumba užkrečia jau nuo pirmojo karto, ne veltui ji tokia populiari visame pasaulyje. Tai smagi treniruotė, kurioje derinant Lotynų Amerikos bei šiuolaikinių šokių muziką pakaitomis atliekami greito ir lėtesnio tempo pratimai. Būtent su šia treniruote projektas „BŪK AKTYVUS“ startavo praėjusią vasarą. Kaišiadoriečiai kiekvieną antradienio vakarą šoko A. Brazausko parke, vyriausia sportininkė – 85 m. moteris! Šiuo metu ZUMBA treniruotes veda kaunietis,sveikatingumo instruktorius degantis aistra šokiams– Erikas Vinauskas. Nuotaikingas, visiškai atsidavęs sportui, taip pat turintis dešimties metų patirtį mišriuosiuose kovų menuose, pasirūpina, kad iš treniruotės išeitumėte pasportavę ir su puikia nuotaika. Treniruotės – nemokamos, vyksta sporto klubo „Sporto guru“ (Gedimino g. 61, Kaišiadorys, virš pašto) salėje, kiekvieną pirmadienį, trečiadienį  17.15 val. 
LINIJINIAI ŠOKIAI tai šokimo būdas, kai šokiai, su pasikartojančia žingsnelių seka  yra atliekami sustojus į linijas, neatsižvelgiant į šokėjų lytį bei amžių. Visi juda ta pačia kryptimi ir šoka tuos pačius žingsnelius. Šokant nėra fizinio kontakto tarp šokėjų. Tai ne tik puiki laisvalaikio praleidimo forma, sykiu tai – gyvenimo būdas, gerinantis fizinę formą bei emocinę būklę.Šie šokiai atliekami skambant populiariausiems muzikos kūriniams, mokomasi įvairių šokio žanrų judesių ir žingsnelių. Besimokantieji šokių praplečia savo draugų gretas, labai greitai susiranda bendraminčių, kurie susibūrę į kolektyvą gali dalyvauti ne tik masiniuose linijinių šokių renginiuose, bet ir varžybose.Daugeliui linijiniai šokiai patrauklūs dėl vienos priežasties – norint  šokti čia nebūtinas partneris, kurį rasti, žinia, kartais būna ne taip jau lengva. Tai šokiai, kuriuos gali šokti visur ir visada! Šiuos užsiėmimus veda vadovė Laima Kursevičienė. Užsiėmimai vyksta kiekvieną antradienį Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos mažojoje salėje (Gedimino g. 65, Kaišiadorys) 17.30 val.
PILATES mankšta. Tai lėto tempo, saugi mankšta giliesiems raumenims stiprinti. Šiais užsiėmimais gerinamas sąnarių paslankumas, raiščių elastingumas, raumenų balansas. Treniruotes veda Simona Misevičienė, sertifikuota pilates, fitness, aerobikos (ir aerobikos jėgos treniruočių) trenerė. Per savo sportinę karjerą iškovojusi Europos, Pasaulio Grand Prix ir 7 kart Lietuvos aukščiausius apdovanojimus, kurį laiką buvusi tarptautinės klasės teisėja. Taip pat Visuomenės sveikatos specialistas Karolis Klovas, turintis asmeninių bei grupinių treniruočių patirtį. Pilates mankštos vyksta pirmadieniais, trečiadieniais 18.10 val. Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centre (Gedimino g. 65, Kaišiadorys).
FUNKCINĖ TRENIRUOTĖ Tai bendro fizinio pasirengimo fiziniai pratimai naudojant savo kūno svorį (gimnastikos pratimų pagrindu). Treniruočių metu naudojamas ciklinis pratimų periodizacijos modelis, todėl kiekvieną treniruotę skiriasi krūvio intensyvumas ir trukmė. Treniruotes veda  Justas Kudrevičius, turintis asmeninių, grupinių bei dziudo treniruočių patirtį, vyksta antradieniais – 17,30 val ir penktadieniais 18 val. Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centre (Gedimino g. 65, Kaišiadorys).
MANKŠTA VANDENYJE – nauda tiek kūnui, tiek sielai! Sportas baseine yra tinkamas įvairaus amžiaus bei fizinio pasirengimo žmonėms ir yra puiki priemonė, siekiant palaikyti reikiamą fizinį aktyvumą bei sveikatą.Treniruočių efektyvumui padidinti pasitelkiamas įvairus invetorius (svareliai ir pan.), muzika pakelia kiekvieno besimankštinančio nuotaiką. Mankštas veda energinga, 29 m. plaukimo trenerės patirtį turinti trenerė - Ingrida Ladygienė. Mankštos vyksta antradieniais, ketvirtadieniais 17.45 val. Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centre (Gedimino g. 65, Kaišiadorys).
BĖGIMAS – sporto šaka formuojanti visas sportuojančio asmens raumenų grupes, nes bėgant treniruojami ne tik sėdmenys ir klubai, kaip įprasta galvoti, tačiau ir pilvo presas, kaklas bei rankos. Sužinoti daugiau šios sporto šakos paslapčių renkasi pirmadieniais, trečiadieniais 18 val. Kaišiadorių A. Brazausko parke. Treneris Martynas Ambrazas.
 
Judėjimas – tai gyvenimas! Rask laiko sau ir prisijunk.
 
Daugiau informacijos: www. kaisiadorysvsb.lt (projektas BŪK AKTYVUS)
                                   Facebook Kaišiadorių r. sav. vvisuomenės sveikatos biuras
                                   Tel. Nr. 8-346-51502

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-14 15:15
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi