Naujiena

Ženklai, kad tavo psichologinė sveikata gerėja. Savaitė su psichologu: 4 diena

2022 04 29

Šiais laikais visi esame apsupti greitai judančių pokyčių ir įvairaus streso, todėl svarbu kartais atkreipti dėmesį į pozityvius savo gyvenimo aspektus, nes vien sumažinus stresą gyvenimo kokybė padidėja iki 50 proc. ir gyvenama 2,8 metais ilgiau. Šiame įraše norėčiau pabrėžti 6 ženklus, kurie gali reikšti, kad jūsų psichologinė sveikata gerėja ir ką tai reiškia jūsų organizmui.
  1. Jūs pasiekiate savo tikslų: kai žmonės psichologiškai prastai jaučiasi, jiems pasidaro sunku daug ką daryti ir siekti tikslų – vienas iš tų dalykų. Užduotys dėl motyvacijos stokos atidedamos atlikti vėliau, bet kai ateina laikas užduočiai ji vis tiek atliekama sunkiai ar iš vis neatliekama, nes per daug sunku save prisiversti dirbti kai prastai psichologiškai jautiesi. Tad jei jaučiate, kad pagaliau atliekate savo užduotis laiku ir neatidėliojate jų, tai ženklas, kad judate teisinga linkme.
  2. Rečiau jaučiate norą emociškai išsilieti (rėkimas, verkimas, pyktis ir pan.): patiriant daug streso, nerimo ir kitų psichologinių problemų, pas žmones kaupiasi stiprios emocijos. Jei nėra galimybės su kuo nors pakalbėti, tos emocijos kaupiasi ilgą laiką ir kai žmogus neištveria jas išleidžia į išorę. Kiekvienas žmogus tai daro skirtingai, bet visi turi savo būdus. Jei jaučiate, kad vis rečiau ir rečiau norite išsilieti, tai yra geras progreso ženklas.
  3. Turite stabilų apetitą: patiriant daug streso ir nerimo gali būti sunku stabiliai valgyti ir palaikyti apetitą, nes valgyti gali būti labai sunku, arba valgymas gali patapti kaip gynybos mechanizmas prieš stresą. Bet kokiu atveju, jei jaučiate, kad jūsų mitybą susibalansavo, galite sau padėkoti ir keliauti toliau link savo psichologinės gerovės.
  4. Geriau išsimiegate: stresas, nerimas ir kitos psichologinės problemos paveikia mūsų miego rėžimą – užmiegame daug vėliau, neišsimiegame, dažnai pabundame vidury nakties. Visi šie simptomai tai yra mūsų kūno prašymas pailsėti nuo aplinkinio nerimo ir skirti laiko sau. Jei jaučiate, kad miegate ir užmiegate stabiliai, reiškia, kad jūsų sveikata gerėja.
  5. Išlaikote sveikas santykių ribas: kai žmonės susiduria su psichologiniais sunkumais, jie dažnai bando atsiriboti nuo aplinkinių ar artimųjų, arba pradėti greitus ir nesaugius santykius su naujais ir galimai pavojingais žmonėmis. Jei jūsų santykiai su šeima ir draugais geri, neturite dėl ko nerimauti.
  6. Pripažinimo ieškote ne išorėje, o viduje: kartais žmonės per daug dėmesį kreipia į tai, ką kiti žmonės galvoja apie juos. Tai taip pat gali būti ženklas, kad nepakankamai savimi pasitikite ir ieškote validacijos kitų žmonių žodžiuose ir nuomonėse. Kai pajusite, kad jums labiau rūpi kaip jūs jaučiatės, o ne įtikti kitiems, tai bus geros psichologinės sveikatos ženklas. Tik nepamiškite išlaikyti sveikos empatijos kitiems, nes tai yra sveikų santykių ir sveikos psichologinės savijautos dalis.
 
Jei turite kokių nors klausimų apie savo psichologinę savijautą ar apie bet ką kitą, galite kreiptis pas psichologą Roką Jurgutį el. paštu pasakok.ka.nori@gmail.com, telefonu +37060115407, Facebook’e: Laisva Konsultacija, Instagram’e: @laisva_konsultacija arba jaunimo centre “Mazgas” Kaišiadoryse!
Psichologas Rokas
 


Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-29 13:42
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi